Druhé patro Městské knihovny Praha

Víte, co se nachází v druhém patře Městské knihovny?

Pokud máte trochu volného času, neměli byste ho prosedět na gauči u televize. Je to jenom plýtvání časem – a to zejména tehdy, pokud se nacházíte v našem krásném hlavním městě, kde je toho stále tolik k vidění! Můžete zde nejen navštívit známé české památky, kterými je Česko proslulé, ale taky si můžete zajít na ojedinělý hudební koncert či divadelní vystoupení, na které rozhodně nezapomenete. Kromě toho se zde koná i celá řada výstav, které stojí za zhlédnutí. K těm asi nejatraktivnějším výstavám se řadí ta, kterou aktuálně najdete ve druhém patře pražské Městské knihovny.

Od 8. prosince se totiž v prostorách druhého patra Městské knihovny v Praze nachází naprosto nová výstava, která předvádí čerstvé akvizice Galerie hlavního města Prahy. Najdete zde tedy například obrazy Michala Pěchoučka, Václava Ciglera nebo Michala Motyčky, nepřehlédnete ani sbírku moderního českého umění či obrazy Jana Kubíčka nebo Jiřího Surůvky.

Akvizice Galerie hlavního města Prahy se už několik let chlubí velice zajímavými kousky – sbírky začaly už před osmdesátými léty, poté přišla v devadesátých letech krize, kterou se však podařilo překonat díky podpoře zřizovatele.