Pražské skaly

Už jste si zašli na procházku do pražských skal?

Praha je jedním z nejrušnějších měst České republiky. Není se čemu divit, je to přece hlavní město, největší město a hlavně taky nelidnatější město, do něhož se každým dnem sjíždějí stovky turistů. Pokud i vy jedete do tohoto našeho krásného města, možná byste ocenili tipy na místa, kde se nepotkáte s kupou turistů. Pokud milujete spíše klid a pokud chcete poznat místa, kde by vám ani nepřišlo, že se nacházíte uprostřed velkoměsta, měli byste se vydat do pražských skal.

Praha je nejen stověžatá, ale taky nabízí sto možností, kam se vydat. Kromě klasických památek, kde se setkáte s tisícovkou turistů denně, byste měli poznat kouty Prahy, kterými jsou turisti nepolíbení – naštěstí. Jsou to místa, kde vám ani nepřijde, že se nacházíte uprostřed metropole, uprostřed nelidnatějšího města České republiky.

Přinášíme vám pár tipů na pražské skály, které stojí za to!

• Barrandovské skály

K oblíbeným procházkám patří procházka Barrandovskými skálami. Jedná se o místo, kde můžete jít po naučné stezce, která nabízí velice poutavou cestu časem, geologickou i lidskou historií. Právě v těchto pražských skalách budete moct i v nyní, v současném století nahlédnout do prvohor, do období siluru i devonu. Délka této naučné stezky je zhruba šest kilometrů a nabízí konkrétně čtrnáct poučných zastavení.

• Branické skály

Utéct od rušného světa můžete i do Branických skal. Kromě krásné vyhlídky si zde budete moct prohlédnout naleziště zkamenělin. Branické skály se nachází nedaleko Barrandovského mostu, konkrétně je najdeme kousek od vltavského břehu v Praze 4. Branické skály se skládají ze dvou samostatných částí – z Branické skály a z lokality nazvané „Školní vrch“.

• Prosecké skály

Do třetice všeho dobrého vám doporučujeme i Prosecké skály, které najdeme v Praze 9. Jedná se o přírodní památku, kterou byly skály vyhlášené v roce 1968.