výlety kousek od Prahy

Tipy na výlety kousek od Prahy

Praha jako hlavní město České republiky je dnes hojně navštěvované místo, kam se řada lidí uchyluje i v době svých dovolených. Jenže pokud do Prahy jezdíte častěji, toužíte i po troše víc, než jenom po bandě turistů, která se vám hrne pod nohy, když se chcete v poklidu projít po Karlově mostě. Jestliže se však rozhodnete pro dovolenou právě v hlavním městě, možná byste si svůj den mohli osvěžit i výlety, které jsou možné v těsné blízkosti tohoto krásného, českého, historického města.

Jelikož je Praha střed České republiky, nachází se v jejím okolí v poměrně dobré vzdálenosti řada úžasných památek, které stojí za to vidět. Na své si přijdou nadšenci nejen hradů a zámků, ale hlavně taky ti, kteří milují přírodu jako takovou a chtějí si trochu odpočinout od ruchu velkoměsta.

Jaké památky jsou nejnavštěvovanější?

Mezi hojně navštěvované památky patří například hrad Karlštejn, který od Prahy leží zhruba půl hodiny daleko. Z Prahy, ze Smíchovského nádraží, odtud jede přímý vlak, který staví přímo pod hradem. Vy si tak vyšlapete příjemnou cestu až na samý vrchol, kde vás tento krásný hrad česká. Mimo to si tuto procházku můžete ozvláštnit tím, že si koupíte lístek na prohlídku a trochu si osvěžíte své vědomosti o tomto hradě. Přece jenom se jednoho dne musíte dozvědět, že na Karlštejn ženy mohly – hra Noc na Karlštejně a zdejší pověst uvedená v příběhu je jen a pouze výmysl autora.

Mimo hrad doporučujeme navštívit i oblíbený Okoř. I zde vás čeká možná prohlídka, která je možná buď s průvodcem či nikoliv. Navíc se na louce pod touto zříceninou konají ve velkém festivaly, které stojí za to vidět!

A co příroda v okolí Prahy?

Samozřejmě i ti, kteří milují přírodu, si přijdou na své. Ohromí je hlavně velký lom Amerika, kde se natáčel například film Limonádový Joe. Krásná je však i osada zvaná „Ztracená naděje“, která patří hlavně přes teplá roční období k velice navštěvovaným.