Vycházka pod Pražskými ulicemi

Také jste se vydali do podzemí Prahy?

Praha má rozhodně co nabídnout. Zatímco turisté jsou uneseni z typických pražských památek, zdejší obyvatelé ocení akce, které jsou výjimečné a které se konají jen proto, aby lidé měli větší množství nezapomenutelných zážitků. Například v nedávné době se konala zajímavá akce, která zaujala zejména milovníky vycházek a procházek. Konkrétně 21.července se konala akce “Vycházka pod pražskými ulicemi”, kterou pořádala organizace Prague City Tourism. A co bylo náplní zajímavé akce?

Vycházka byla ojedinělá, skutečně se účastníci vydali do pražského podzemí. Díky organizaci se lidé mohli vydat po stopách minulosti pražského metra. Během akce se všichni návštěvníci dozvěděli o současném provozu metra, které v Praze funguje jako jediné v republice. Samozřejmě se neopomenuli informace o připravované trase metra D či informace týkající se plánů do budoucna.

I když se pražské metro neřadí k těm nejstarším metrům na světě, má i ono co nabídnout. Je zajímavé samo o sobě, vždyť zajímavé už je jen tím, že se zde nachází jako jediné v republice. Málokdo ví, že se začalo s trasou C a že až poté přibyla trasa A, která vede napříč všemi známými památkami města. Trasa B přibyla naposled. To ale není to jediné, co se návštěvníci na akci dozvěděli.