Stále ještě probíhá výstava Retro zima za socíku

Stále ještě probíhá výstava Retro zima za socíku

Vzpomínáte si na to, co se nosilo za socíku? Víte, jaké hračky jste měli doma nebo co jste měli ve své skříni? Pokud si na nich z toho nevzpomínáte, je třeba zamířit na výstavu konající se v Galerii Tančícího domu a jmenující se Retro zima za socíku. Tato výstava probíhá stále, k vidění je nejen sportovní vybavení a oblečení, ale také hračky nebo předměty, které se používaly denně. Prozkoumejte originální kousky ze sedmdesátých a z osmdesátých let, jež vám stále ještě se konající výstava nabízí.

Na výstavě je k vidění zhruba třináct stovek předmětů, které jste jistě měli doma (nebo alespoň část z nich). Jedná se o dochované originály, které jsou buď ze soukromých sbírek, nebo jsou zapůjčené z Barrandovských ateliérů či z České televize. Pokud jste v minulosti sledovali třeba oblíbený pořad Televarité, uvidíte i originální kostýmy Jiřiny Bohdalové.

Součástí dětského patra je mimo jiné i interaktivní herna, tudíž se i nejmenší návštěvníci pobaví. Připraveny jsou pro ně i různé workshopy nebo soutěže.