Festival krátkých filmů

Byli jste součástí Festivalu krátkých filmů?

Praha je oblíbeným místem turistů. Lidé sem jezdí hlavně za zdejšími památkami, kterých je zde skutečně habaděj. V současné době se sem však jezdí hlavně za výstavami, které se v Praze konají. Mnoho z nich se totiž koná právě kvůli tomu, že se letos slaví sté výročí založení československého státu. Nedávno se však v Praze konal i zajímavý festival, který neměl s letošním výročím co dočinění, proto to byl pěkný a milý oddech od všech těch velkých slavností. Jednalo se o Festival krátkých filmů.

V rámci tohoto festivalu jsme mohli ve dnech od 17. do 21. ledna zhlédnout dvacet filmů, které byly vybrané pro Mezinárodní soutěž, a ještě pět filmů, které se zapojily do soutěže o nejlepší český krátký film. Kromě filmového promítání jsme si mohli užít skutečně netradiční program, na který řada z návštěvníků nezapomene.

Krátké filmy, které letos soutěžily, měly společnou stopáž, která činila pouhých třicet minut. Letošní ročník byl pro tento velice známý festival ojedinělý v tom, že letos poprvé mohly soutěžit i české filmy. Čtyři z pětice českých krátkých filmů byly natočeny v produkci či v koprodukci pražské Filmové a televizní fakulty AMU a jeden vznikl v česko-americké koprodukci.