Kam vyrazit v Praze

Kam vyrazit v Praze během jakéhokoliv ročního období?

Praha samozřejmě nabízí mnoho zajímavých míst k návštěvě. Pokud patříte k těm klasickým turistům, určitě neminete pražské památky, které zná snad každé malé dítě. Jenže pokud patříte k těm turistům, kteří milují trochu klidu a kteří se nechtějí trmácet mezi davy cizinců, kterým nerozumíte a kteří jsou stejně oblečení, měli byste v Praze navštívit jiná místa, nikoliv památky. V Praze totiž existují krásná místa, v nichž si ani neuvědomujete, že se nacházíte v největší české metropoli. Pojďme si pár z nich zmínit.

Ať už si vyberete jakýkoliv náš tip, zaručujeme vám, že zde nenajdete žádné davy, nepotkáte se zde s česky nemluvícími turisty. Budete tu ve většině jenom vy a krásná příroda, která vám bude až brát dech. Je až neuvěřitelné, že i v tak velké metropoli, jako je Praha, se dokázalo uchovat tolik nádherných přírodních krás.

• Prokopské údolí

Prvním místem, na které se můžete vydat za jakéhokoliv počasí, je krásná přírodní rezervace Prokopské údolí. Toto údolí je označováno za přírodní klenot hlavního města Prahy. Jedná se o nejkrásnější místo, které v Praze najdete, a je velice častým cílem zvědavých návštěvníků. Toto místo prolíná naučná stezka, díky které bude vaše procházka doplněna i o nové vědomosti.

• Chotkovy sady

Prvním veřejným parkem v Praze byly Chotkovy sady. Jedná se o skutečně krásné místo, které najdete pod Královským letohrádkem. Najdete ho mezi Mariánskými hradbami a Chotkovu ulicí. Jedná se dnes o park o rozloze 3,7 hektarů a je po celý rok přístupný veřejnosti.

• zámek Ctěnice

Pro rodiny s dětmi nebo pro cyklisty je ideální krásný zámek Ctěnice, který můžete navštívit po celý rok. Je to krásný zámek, který se nachází na okraji Prahy, a o kterém málokdo ví. Ve zdejším areálu najdete i romantické ubytování, pokud byste o něj stáli.