sochy pražských zahrad

Sochy pražských zahrad a jejich tajemství – už je znáte?

Praha je město, do kterého se lidé sjíždějí naprosto z jakéhokoliv koutu České republiky, ale také i ze světa. Pokud se budete během dne procházet po těch nejznámějších památkách, pak jistě potkáte celou řadu turistů. Pokud byste zatoužili po památkách, které budete mít jenom pro sebe, pak si musíte zkrátka přivstat. Nicméně je nutné podotknout, že k těm méně navštěvovaným místům se řadí pražské zahrady, které jsou většinou navštěvovány právě zdejšími obyvateli nebo jenom Čechy, kteří znají klasické památky Prahy nazpaměť. Je to škoda, protože právě pražské zahrady v sobě skrývají něco naprosto unikátního – sochy.

V Praze najdete opravdu hromadu zahrad, které stojí za vidění. Ve většině zahradách najdete unikátní sochy, které mají své vlastní tajemství. Většinou tato tajemství nikdo nezná, pokud se tedy nestane situace jako nyní – pokud se neotevře výstava, která vám pomůže tajemství soch pražských zahrad odtajnit.

Jak se výstava jmenuje a od kdy do kdy probíhá?

Tato výstava nese název „Kámen, štuk a terakota“. Název je tedy složen z těch neoblíbenějších a nejběžnějších materiálů, z nichž jsou sochy vybudované. Celý tato výstava se nachází v krásném zámku Troja, kde budete moct vidět všechna sochařská díla z pražských zahrad. Výstava je opravdu pozoruhodná a pomůže vám prozkoumat nejen sochy z Vrtbovské zahrady, ale také z parku Cibulka, uvidíte také barokní výzdoby Trojského zámku a k vidění budou i sochy z Kinského zahrady či různé busty z pražského letohrádku Portehimka.

Výstava je rozdělena do několika částí

Výstava ovšem obsahuje opravdu mnoho soch, tudíž se musela rozdělit do několika částí. Nejdříve vám padnou do oka hlavně dekorativní vázy, poté se projdete do Vrtbovské zahrady. Následovat budou ostatní sochy z ostatních zahrad, tudíž rozhodně neprojděte všechno rychlostí blesku. Je rozhodně co vidět – a určitě se tato možnost nebude v podobě takové výstavy opakovat.