První zářijový víkend

První zářijový víkend je nabitý akcemi! Na co se těšit?

Praha jakožto hlavní město České republiky má vždy co nabídnout. Lidé se sem sjíždí hlavně proto, aby viděli památky, které se nikde jinde na světě nenajdou, ovšem nejen za památkami se lidé sjíždí do hlavního města. Mezi velice oblíbené situace, díky kterým se lidé sjíždí do Prahy, patří například nejrůznější sportovní události, které hlavní město nabízí. Samozřejmě jsou to různá divadelní představení, dále také výstavy nebo jiné podobné akce, mezi něž se řadí i festivaly.

Praha ožila hlavně během léta, kdy jsme byli zvyklí na různé akce, které se v Praze děly takřka denně. Je však nutné poznamenat, že koncem prázdnin to rozhodně nekončí – lidé se mohou těšit dál na nějaké unikátní události, které se jen tak nikde neuvidí a neuslyší.

Co nás tedy v září čeká?

Abychom se nezaměřovali jenom na události z celého měsíce, měli bychom se zaměřit hlavně na první zářijový víkend, který se už šílenou rychlostí blíží. Na co se tedy můžeme těšit?

Ještě stále se můžete podívat například na unikátní výstavu Vojtěcha Hynaise, na které můžete zhlédnout a obdivovat řadu skic, studií a také návrhů, kterých je autorem. Tato výstava však probíhá už od června, ale pokud jste ji ještě nestihli vidět, máte čas do 3. září. Vždy je výstava celý den a najdete ji konkrétně v Národní galerii v Praze 7.

Během jednoho jediného víkendu se můžete těšit i na unikátní výstavu nazvanou „Čaj o páté“. Budete svědky ukázky tradic, které se pojí s podávání čaje v Anglii. Je to opravdu výstava, která probíhá čistě o víkendu, tedy od 2. -3. září. Najdete ji konkrétně v muzeu Kouzlo starých časů v Praze 1.

Co nás čeká v průběhu dalších zářijových dnů?

Mimo to nás čekají další skvělé výstavy. Jendou z nich je výstava „Texas survival guide“ od skvělé Katariny Janečkové, kterou najdete v Nové galerii v Praze 2. Tato výstava probíhá už od 8. srpna a konat se bude ještě do 8. září, takže ještě nějaký ten čas zbývá.

Mimo to stále můžete podívat i na výstavu fotografií šatů velice známé módní návrhářky Anny Motlové, která je k vidění na Praze 6 v Technické ulici. Koná se už od poloviny června a taky bude probíhat až do 8. září.