První ročník Laver Cupu

První ročník Laver Cupu v O2 aréně!

Díky tomu, že se Praha řadí k těm nejkrásnějším městům střední Evropy, je taky hojně vybírána pro konání nejrůznějších sportovních akcí. V blízké době se zde bude konat i tenisový turnaj světové úrovně. Jedná se o první ročník Laver Cupu!

Kdy se bude turnaj konat, kde se bude konat a o co vlastně jde?

Laver Cup je doslovný tenisový svátek, kterého se zúčastní ty největší tenisové hvězdy, jaké známe. Každý den této akce bude rozdělen na dvě hrací části, kdy jedna z nich se bude hrát večer a druhá ráno. Finálové zápasy se uskuteční v neděli.

Koupit si vstupenky lze na jednotlivé zápasy, ale také i na více dní. Nicméně pokud se na tento tenisový turnaj budete chtít dostat, chce to trochu více peněz – jednotlivé vstupenky stojí v řádu několika tisíců, dokonce i deseti tisíců korun.

Laver Cup vypukne konkrétně dvaadvacátého září a bude se konat do čtyřiadvacátého září v pražské O2 aréně, která poskytne naprosto dokonalé prostředí pro tuto tenisovou událost.

Na jaké hráče se můžeme těšit?

Laver Cup není jen tak pro někoho. Během dvou dnů uvidíme pouze jenom ty nejlepší – šestici elitních evropských hráčů, kteří se utkají proti dalším šesti hráčům z celého světa. Proto je už nyní jisté, že se zažije tenis, který rozhodně nemá konkurenci.

Pro Prahu je letos ctí, že může tuto celosvětově velice uznávanou soutěž pořádat. Přece jenom každý rok se místo konání mění, evropská města se neustále střídají. Vždy se vybere to, které splňuje požadavky, které tato soutěž má. Praha se tak dostala také do seznamu měst, v nichž se Laver Cup bude konat. Příštím rokem se třeba hráči podívají konkrétně do USA. Jaké přesně město Spojených států to bude, to se ještě neví, ale to, že se příští Laver Cup ve Spojených státech amerických konat bude, to už je jasné.

Co je zajímavé, tak je to, že se turnaj hraje vždy přesně dva týdny po odehrání US Open.