Pražský hrad

Pražský hrad jako povinná návštěva každého turisty

Praha je místo, kam se uchyluje řada turistů. Většina z nich touží vidět nejvýznamnější památky, o nichž se učí ve škole. To je samozřejmě možné – každé takové místo je plně průchodné, a tak se lidé mohou těšit z tolika krásných míst, které se jen tak nikde nevidí.

Mezi nejoblíbenější samozřejmě patří například Karlův most, ale oblíbené je k návštěvě hlavně taky Staroměstské či Václavské náměstí nebo třeba stojí za návštěvu Tančící dům, který je skvělý hlavně večer, kdy se rozsvítí všemi barvami duhy. Hlavně je krásná v Tančícím domě kavárna, která se nachází úplně nahoře této krásné budovy. Z ní je vážně krásný výhled na Prahu, ovšem raději si místo rezervujte předem, protože jinak si tam nemusíte bohužel sednout.

Nicméně nejoblíbenější atrakcí je hlavně Pražský hrad. K němu vede hned několik tramvají. Mnoho lidí nikdy neví, jestli jsou v té správné, ale to poznají tak, že v ní jede nejvíc lidí. A hlavně cizích lidí, tedy turistů.

Kdy je hrad nejnavštěvovanější?

Pražský hrad je nejnavštěvovanější hlavně tehdy, kdy jsou k vidění české korunovační klenoty. Na klenoty se stojí několika hodinové fronty, které však stojí za to vystát. Ovšem pokud zrovna nechytnete dobu, kdy jsou korunovační klenoty k mání, pak stojí za to navštívit hrad Karlštejn, který se nachází v blízké vzdálenosti našeho hlavního města, kde najdete repliku korunovačních klenotů, které však nejsou jenom z pravých diamantů a safírů, ale jinak je to naprosto stejná kopie. Dříve navíc na Karlštejně klenoty uschovány opravdu byly.

Na co se připravit?

Při návštěvě Pražského hradu je nutné, abyste se připravili na to, že musíte všechno platit. Už i vchod do Zlaté uličky je zpoplatněn, stejně jako výstup na věž Pražského hradu. Bohužel je to taková doba a hlavní město se snaží vydělat hlavně na turistech, ale velice často tak vydělává právě na svých vlastních občanech, což je škoda, jelikož si lidé tak vypěstují trochu odpor k těmto místům.