mistrovství urban golfu

V Praze se konalo mistrovství Evropy v urban golfu

Sport je dnes každodenním společníkem většiny z nás. Je to hlavně proto, že se snažíme hlavně v dnešní době plné nezdravého občerstvení o to, abychom se cítili trochu lépe a abychom trochu svému zdraví prospěli. Navíc v současné době se v mnoha městech konají nejrůznější závody či sportovní soutěže, při kterých můžeme přispět vstupným na dobrou věc, tak proč se neúčastnit takových soutěží a nepomoct potřebným?

Kromě takových dobročinných sportovních aktivit se také konají i jiné sportovní události. Například v Praze se to v poslední době točilo jenom kolem golfu. Nejen, že bylo nedávné k vidění utkání Czech Open, ale také se konkrétně 16. září konalo i Mistrovství Evropy v urban golfu samozřejmě taky v Praze. Z golfového hřiště, na kterém se událo Czech Open, jsme se nyní přemístili na Výstaviště v Holešovicích. Celý den sliboval napjatou atmosféru u turnajů a tiché fandění u přítomných fanoušků.

Jak to vypadalo?

Původně se přepokládalo, že se bude účastnit zhruba dvanáct národních týmů po dvanácti členech. Kupodivu se toto očekávání prvního ročníku Mistrovství Evropy v urban golfu naplnilo. Této golfové soutěže se účastnila nejen Česká republika, ale také i Francie, dále Německo, Švýcarsko, nesmíme opomenout ani Maďarsko, Irsko, Velkou Británii, dále přijela i Belgie, Nizozemí, Rumunsko či Polsko a Dánsko. Všechny země přijeli změřit si své síly a bylo to opravdu napínavé utkání.

Kdy se evropské utkání konalo?

Program byl naplánován zhruba na celý den. Pokud jste tedy přišli mrknout na tento zajímavý zápas v jakémkoliv čase, vždy jste nějaké utkání stihli. Mistrovství Evropy začínalo během dopoledních hodin a pokračovalo se až do pozdních večerních hodin, kdy byl dokonce uspořádán i hudební koncert.

I když se turnaje rozeběhly v dopoledních hodinách, slavnostní zahájení bylo až v 11:20 hodin.