prague hamburg rowing race 2018 foto

Nejextrémnější veslařský závod světa startuje z Prahy

Již 2. ročník etapového veslařského závodu Prague Hamburg Rowing Race, ve kterém se utkají profesionální i amatérští veslaři, startuje 17. srpna z centra Prahy.

Jak závod vypadá?

Trať je rozdělena na 12 etap rozložených mezi česká a německá města na Labi. Druhý ročník etapového závodu startuje 17. srpna na Vltavě pod Karlovým mostem v centru Prahy a skončí 29. srpna na Labi v Hamburku.

Trasa pro závodníky povede v pořadí Praha – Mělník – Ústí nad Labem – Bad Schandau – Dresden – Riesa – Wittenberg – Aken – Magdeburg – Tangermünde – Wittenberge – Bleckede – Hamburk. V úvodu čeká závodníky nejkratší etapa z Prahy do Mělníka, která měří 53 km a nejdelší úsek je zase mezi Riesou a Wittenbergem, ten je dlouhý 107 km.

 

 „Je to nejdelší i nejextrémnější závod, který se na světě koná. Takový Dakar na vodě,“ řekl o tomto klání jeho ředitel Aleš Nejedlo.

 

Prague Hamburg Rowing Race

Bude nadcházející ročník Prague Hamburg Rowing Race stejně unikátní a úspěšný jako loňský? Právě minulý rok předseda Českého veslařského svazu Dušan Macháček spolu se zakladatelem regaty a ředitelem závodu Alešem Nejedlo urazili jako první na světě na single skifu v průběhu dvanácti dnů vzdálenost 850 km. Jeli z Prahy do Hamburku, přičemž na hladině řek Vltavy a Labe strávili 76:39,21 hodin čistého času a zapsali se tak do České knihy rekordů.

 

Pro veslařské nadšence připravili organizátoři akce regatu, která spojí české a německé město. Vedle profesionálních závodníků se budou moci zapojit i amatérští veslaři i další vodáci. Platí však, že v amatérské kategorii se mohou veslaři představit jen v jedné z etap.

Více informací na www.praguehamburgrowingrace.com