Chvalský zámek

Pohádkový víkend na Chvalském zámku

Pohádkový víkend se bude konat od 16. do 18. srpna. Bohatý program plný zážitků nejen pro děti můžete si můžete užít na Chvalském zámku v Horních Počernicích.

Původně středověká tvrz se zachovalými střílnami, později renesančně a barokně upravená. Na zámku se pořádají koncerty, divadelní představení, veletrhy a různé přehlídky. Ve výstavních prostorách můžete vidět  umělecká díla a některá z nich si třeba i koupit.

Tento víkend si zámecký areál pro své návštěvníky připravil pohádkový víkend – letní kino, komentované prohlídky s princeznami, večerní prohlídky nebo dobroty ze zámecké cukrárny.

Letní kino

V letním kině se bude v pátek zdarma promítat snímek oceňovaného amerického režiséra Martina Scorseseho Hugo a jeho velký objev. V trochu temném pohádkovém příběhu uvidíte slavné herce se zvučnými jmény jako je Sasha Baron Cohen, Chloë Grace Moretz, Jude Law nebo Ben Kingsley.

V sobotu pro změnu letní kino uvede příběh Hurvínka a kouzelného muzea. Animovaná komedie pro celou rodinu s tak trochu jiným Hurvínkem jistě potěší malé i velké diváky.

Komentované prohlídky a výstava

Komentované prohlídky budou přizpůsobené také dětem. Půvabná Šípková Růženka jako průvodce v nádherných šatech nebo umouněná Popelka.

A večer? Zájemcům se jak v pátek, tak i v sobotu výjimečně otevře aktuální výstava Umění loutky, která představuje české historické loutky staré sto i více let.

Informace o ceně:

  • letní kino zdarma
  • večerní prohlídky (18,00 – 20,30 hod.) za běžné vstupné: dospělý 70 Kč; dítě, student, senior 40 Kč; rodinné vstupné 190 Kč

Komentované prohlídky s princeznami:

  • cena pro 1 dítě – 160 Kč, 2 děti – 140 Kč/dítě, 3 děti – 120 Kč/dítě, 4 děti – 100 Kč/dítě, 5 a více dětí – 80 Kč/dítě
  • rodinné vstupné 350 Kč (2 dospělí a max. 3 děti)
  • dospělí jako doprovod dětí – běžné vstupné 70 Kč/osoba, senioři 40 Kč/osoba (nevyužijete-li rodinné vstupné)