Česká kinematografie

Nahlédněte do světa české kinematografie

I když se v televizi neustále vysílají americké hollywoodské snímky, i česká kinematografie v sobě skrývá několik fantastických snímků, které stojí za zhlédnutí. Pokud se vyznáte v českých filmech a pohádkách, jistě právě vás překvapí a nadchne nově vzniklá výstava konající se v Tančícím domě. Aktuálně konaná výstava nese název “Retro biják” a je plná unikátních starých filmových skvostů, které zahrnují nejen filmové kostýmy, jež moc dobře známe ze známých filmových snímků. Tančící dům aktuálně nenabízí jen krásný výhled na celou Prahu, ale také nabízí možnost proniknout do známých českých filmových snímků, jako je například Limonádový Joe, Arabela nebo oblíbený seriál “Návštěvníci”.

Mnozí lidé si mohou říct, že výstava je maličká, jenže opak je pravdou. Výstava se koná rovnou ve čtyřech patrech Galerie Tančícího domu. Dalo by se říct, že rovnou čtyři patra se stala jakýmsi rájem pro pamětníky a pro milovníky české kinematografie.

Výstavu je možné navštívit až do poloviny letošního října a zahrnuje kostýmy a exempláře spadající do české filmařiny 60.-90.let.