Chcete chovat holuby?

Chcete chovat holuby? Postavte si holubníky v pohodlí domova

Pro mladou generaci je chov holubů něco zastaralého, ovšem i když se jedná o velmi starý koníček, své nadšence si najde i v dnešní velmi moderní době. Pokud bychom měli zapátrat v dávné historii, řekli bychom, že holubi byli prvním domestikovaným ptákem vůbec. Už od pradávna se holubi chovají proto, že lidé potřebují koníček, který jim bude naplňovat život. Není tedy divné, že i v dnešní době se najdou ti, kteří po holubech zatouží. Otázkou je, kde sehnat potřebný holubník, který je základem holubí výbavičky.

Do obchodu pro něj nechoďte

Mnozí budoucí chovatelé se domnívají, že si pro holubníky musí chodit do obchodů s chovatelskými potřebami. Jenže opak je pravdou. Nikdo se nemusí tahat z obchodu s holubníkem, mnohem lepší je koupit si hliníkové profily a další potřební díly, z nichž je možné si postavit holubník v pohodlí domova. I když se to může zdát na první pohled jako namáhavá činnost, opět je opak pravdou. Stavba holubníku pomocí hliníkových profilů a dalších součástek je snadné jako stavba dětské stavebnice.

Díky stavebnicovému systému holubník postavíte rychle, hravě a s úsměvem. Navíc bude vypadat stejně jako z obchodu, jen bude holubům milejší, protože jste ho postavili vy s láskou a péčí, kterou holubi vnímají.

Postavte si i další potřebnou výbavu

K chovu holubů se však nepotřebuje jen holubník, ale také další výbava, jako jsou holubí vlety nebo přepravní boxy pro holuby. I ty lze postavit snadno jako stavebnici, opět za pomocí hliníkových profilů, pletiva a jiných dalších součástek.

Nikdy nebyla stavba holubníku a dalšího potřebného vybavení pro holuby jednodušší! Dokonce i klece pro ptáky, terária či voliéry pro andulky a papoušky lze složit jako stavebnici v pohodlí domova. Chov nejen okřídlených domácích mazlíčků se tak najednou stává ještě zábavnější, nemyslíte?