Skladová technika

Manipulační technika, kterou nesmíte postrádat ve skladu

Každá firma by měla mít svůj sklad, do něhož bude uskladňovat všechen potřebný materiál nebo výrobky či zboží určené konečnému spotřebiteli. Nezáleží na tom, jestli je sklad malý nebo velký, v každém skladu bude docházet k přemísťování zboží či materiálu. Jelikož nežijeme v době kamenné, můžete využít manipulační techniky, která vám práci dost usnadní. Manipulační technika je však obrovská skupina věcí, proto si pojďme zmínit konkrétní techniku, kterou nesmíme ve skladu postrádat.

Jak jsme zmínili, manipulační technika zahrnuje mnoho vozíků či rudlí, které můžete využít. Otázkou je, jaké vozíky či radle jsou nepostradatelné a bez jakých se klidně obejdeme.

Jaké vozíky jsou nepostradatelné a bez jakých se obejdeme?

Co se týče vozíků, ty se hodí zejména do těch skladů, kde zboží, výrobky či materiál je poskládán na palety. Vozíky totiž dokonale přemísťují palety z jednoho místa na místo druhé. Jestli je váš sklad menší, nemá žádné vysoké police určené k uskladňování materiálu či zboží, vystačíte si s nízkozdvižným paletovým vozíkem či případně s elektrickým nízkozdvižným vozíkem.

Pokud máte sklad plný vysokých polic, kam nedosáhne ani běžně vysoký člověk, doporučujeme sáhnout po vysokozdvižných paletových vozících či po jejich inovacích, kterým jsou elektrické vysokozdvižné vozíky.

Co se týče plošinových vozíků či policových vozíků, těch není nikdy dost.

Jaké radle jsou nepostradatelné a bez jakých se obejdeme?

Pro sklad plný krabic jsou vhodné radle. Rudlí není nikdy dost, oblíbené jsou zejména hliníkové radle, které vypadají skutečně vkusně. Daleko praktičtější jsou radle schodišťové, vinaři a pivaři ocení radle na sudy. Kromě zmiňovaných schodišťových rudlí jsou praktické i skládací rudle, které snadno uskladníte, pokud vám budou překážet.

Jakým rudlím či vozíkům dáte přednost vy?