Kování na dveře se hlásí o slovo

Kování na dveře se hlásí o slovo  

Pořízení dveří je spíš povinnost než zábava. A u kování to platí dvojnásob. I koberci do předsíně věnujete více času. A to je škoda. Napadá vás, kolikrát za život pohladíte kliku na dveřích? Tak ať je aspoň podle vašich představ.  

Na jedno brdo  

Dveře. Kus dřeva, překližky, kovu nebo plastu. Prosklení, pár drážek pro ozdobu, kování a klika. Nic víc. Velká nuda, která nemá čím překvapit. Můžete sice experimentovat s barvou a viditelnou kresbou dřeva, ale to je tak všechno. Omyl. Kování na interiérové dveře může být při správné volbě osvěžujícím detailem na jinak strohých a nezajímavých dveřích.  

Problém interiérových dveří je v tom, že se v domě nebo v bytě neustále opakují. Chcete dát vnitřku řád, a tak to není ve stylu každý pes jiná ves, ale ladíte k dokonalosti. Do koupelny, do dětského pokoje, do ložnice i na půdu jsou všechny dveře stejné. Nepotrvá dlouho a začnou se vám protivit. Design se vám znelíbí a budete hledat i ty nejmenší chyby. Nejradši byste je vyměnili za nové. Bohužel hrozí, že byste ale opětovně vybrali balíček na chlup stejných.  

Mnohem lepší je, když zůstane základ beze změny a zaměříte se jen na maličkosti. Pro vstup do koupelny odstraňte prosklení, u dětského pokoje vsaďte na barevné sklo, v ložnici si vyhrajte si nápadnou strukturou. Jsou to sice drobnosti, ale člověk na ně reaguje a i takové malé zpestření potěší.  

Důraz na kování  

Stejně je na tom i kování. Na monolitických dveřích vynikne strohý styl i extravagantní provedení v netradičních materiálech i tvarech. U robustních vsaďte na mosaz a patinu. Nudná barva hliníku byla v kurzu jen pár let, když tu vládla moderna. Dnes se lidé při zařizování interiéru vrací k různým stylům a nebojí se kombinovat.  

Je ale jeden parametr, s kterým moc kouzlit nejde. A to je velikost. Pro to, aby šlo v kování dobře manipulovat s klíčem, aby vnitřní ústrojí fungovalo bez problémů, aby tlak na kliku nevadil ruce, je třeba zvolit rozměry tak akorát. Je to ale jen malé omezení, praktické a efektní.