Do planetária

Kam za zábavou? Do planetária!

Praha je město možností. Není se čemu divit, když se právě sem stěhuje řada obyvatel, kteří očekávají, že jim právě v tomto městě život přinese mnohem větší příležitosti, než kde jinde. Ovšem Praha je město, kde nenajdete jenom větší množství pracovních nabídek, ale hlavně je zde možné prožít každý den jinak. I když je tu nepříjemné sychravé počasí, pořád je kam vyrazit.

Mezi v poslední době velice oblíbené výlety patří rozhodně zoologická zahrada, ovšem mimo to jsou populární i únikové hry nebo návštěva zdejšího Strašidelného domu. Pokud však chcete něco podniknout s dětmi a venku je vážně nepříjemně chladno a prší, zoologickou zahradu zamítněte a vyrazte třeba do planetária, které se postará o ty nejlepší vzpomínky a zážitky dětem.

Kde planetárium najdu? A můžu v okolí planetária ještě něco podniknout?

Planetárium v Praze najdete v parku Stromovka. Jedná se o jeden z nejhezčích parků v Praze, a tak se tam nejdříve vydejte třeba na piknik a teprve potom toto příjemné odpoledne nebo dopoledne obohaťte ještě o návštěvu planetária, které je pro vás otevřeno denně po celý rok. Pokud byste planetárium v parku hledali, najdete ho konkrétně u vchodu do Výstaviště za konečnou tramvajovou smyčkou.

Kolik stojí vstup? A jsou nějaké slevy?

Samozřejmě vstup do této pražské atrakce není zdarma. Dospělý zaplatí sto padesát korun, děti do patnácti let polovic. Samozřejmě existují slevy pro ZTP, pro rodiny s dětmi či pro studenty nebo také množstevní slevy při školních návštěvách.

Mnoho lidí ocení, že se zde dá platit kartou, ale samozřejmě také v hotovosti. Pokud byste nechtěli třeba v době velkých turistických návalů stát frontu, klidně si lístky můžete koupit i přes internet, a to v předprodeji pomocí platební brány. Bude vám tak vystavena takzvaná e-Vstupenka. Samozřejmě lze vystavit i fakturu předem.