závody

Jaké závody nás na Markétě ještě čekají?

V dnešní době lze vykonávat snad každý sport, který si umyslíme. Mezi dnes nejpopulárnější adrenalinové sporty se řadí například cyklistika nebo bungee-jumping, ale rozhodně dalším adrenalinovým sportem je i motocross. Adrenalinové sporty vyjmenováváme proto, že jsou dnes aktuálně nejvyhledávanější. Lidé asi touží po tom, aby měli pocit strachu a nebezpečí, který jim bude při vykonávání těchto sportovních aktivit proudit v žilách.

Nicméně pokud jste nadšencem do motocyklů, pak byste ten motocross rozhodně měli zkusit. Přece jenom odvětví motocyklového sportu se sice rozvíjelo několik let, ale dnes se jedná už o poměrně rozšířený sport, do kterého se mohou přidat nejen pánové, ale také dámy takřka všeho věku. Je to sice hodně nebezpečný sport, ale když to člověk umí a přeje mu štěstí, pak se může v tomto sportu stát uctívaným profesionálem.

Kde se závody konají?

Pokud patříte mezi motocyklové jezdce, pak byste se mohli zúčastnit například několika soutěží, které se pořádají v Auto klubu Markéta v Praze. Jedná se o poměrně populární klub, kde nás třeba konkrétně v blízké době čeká hned několik závodů. Mezi ty závody se řadí třeba Mistrovství světa ve třídě do 250cc – SMF, které se koná konkrétně devětadvacátého srpna od dvou do šesti hodin odpoledne. Dále nás jednatřicátého srpna čeká třeba Mistrovství světa ve třídě 250cc – ale to už bude finále. Časově je naplánováno zhruba na šest hodin večer.

Ovšem mimo mistrovství nás čeká i Extraliga družstev, kdy se tento závod uskuteční od šesti hodin večer devatenáctého září. A samozřejmě druhého října nás už tradičně od sedmi hodin čeká 49. Memoriál Luboše Tomíčka.

Co to je ten Memoriál Luboše Tomíčka?

Memoriál Luboše Tomíčka se už jezdí nějaký ten pátek a je pořádán na počest vynikajícího československého reprezentanta, který bohužel tragicky zahynul v závodě o Zlatou přilbu v roce 1968. Tento závod se v Praze řadí k těm nejstarším a každým rokem je navštěvován tisícovkou fanoušků ploché dráhy.