pražské parky

Jaké pražské parky jsou „nej“?

Praha je v současné době čím dál větším lákadlem pro lidi, kteří se zde nenarodili. V současné době se do tohoto hlavního města stěhuje čím dál tím víc lidí, protože většina lidí touží po příležitostech a po lépe placeném zaměstnání, ovšem to, že se v Praze platí nejvíce, není zrovna fakt – plat je tu vyšší hlavně kvůli tomu, že i zdejší život je dražší. Nicméně i přesto se sem lidé hrnou a jsou tu poměrně spokojení – tedy až na bandy turistů, které jsou tu bohužel na denním pořádku.

Nicméně je nutné podotknout, že i před turisty se dá utéct. Přece jenom právě turisté jsou v Praze hlavně proto, aby poznali zdejší památky, a tak když se vyhnete těmto turisticky vysoce frekventovaným místům, budete se mít jako v ráji. V ráji se můžete cítit třeba v oblíbených parcích, kterých je tu kolem všeho všudy opravdu hodně. Jsou vhodné nejen na pikniky s přáteli, ale také i na odpočinkovou četbu či na chvilku, kdy potřebujete vypnout a doslova zastavit čas.

Jaké parky patří mezi nejnavštěvovanější?

Mezi nejnavštěvovanější rozhodně patří takzvané „reigráče“ neboli Riegrovy sady. Tyto sady jsou oblíbené nejen díky velikosti, ale hlavně díky velice populární vyhlídce, kterými se toto místo pyšní. Výhled na Prahu je tu zase trochu jiný, přesto naprosto jedinečný a fantastický. Navíc je tu vážně moc místa. Pokud však chcete mít místo s takovou vyhlídkou, bohužel se musíte připravit na to, abyste se sem vydali spíše dopoledne než odpoledne – zdejší lidé to tu naprosto milují, a tak místo s vyhlídkou je vždy naprosto plné. Ale není se čemu divit, protože právě tady jako kdyby se zastavil čas.

A jaký park stojí dále za návštěvu?

Oblíbené jsou však taky Vojanovy sady. Jsou poměrně populární proto, že je všude kolem báječná příroda. Navíc je tu klid – nikdo si ani neřekne, že žije ve velkém městě, v němž počet obyvatel přesahuje jeden milion.