Jak se slavil svatý Martin v Praze?

Jak se slavil svatý Martin v Praze?

Zatímco září se nese ve znamení vína a vinobraní, říjen je poněkud pochmurnější, ve smutnějším duchu, a sice ve znamení Dušiček. Listopad však úsměvy na rty vrací, protože přijíždí Martin na bílém koni a kromě sněhu s sebou přináší také vynikající husu a ještě lepší víno. I když jsme se sněhu letos nedočkali (tedy alespoň v Praze ne), jídlo se servírovalo na mnoha místech, stejně tak na mnoha místech teklo víno proudem! Jak se Svatomartinské hody slavily v hlavním městě? 

Program připravilo hned několik organizátorů. Například organizátoři trhů na Kubánském náměstí seskupili výborné vinaře z Moravy společně s pravou slováckou muzikou. K ochutnání kromě vína byly také husí speciality.  

V podobném veselí se nesly také Svatomartinské slavnosti na náměstí Jiřího z Poděbrad, kde kromě vína a hudby taktéž nechyběly husí speciality. Dokonce zde byla připravená i divadelní představení, která se inspirovala životem svatého Martina. Pro děti byly nachystány dílny, kde si mohly vyrobit nejen loutku koně, ale třeba dřevěnou sněhovou vločku či si mohly vybarvit velkoformátové omalovánky.