hrajete deskovky

Hrajete deskovky? A utkali se s ostatními v Praze!

Kdo by nemiloval deskové hry. Je to unikátní možnost, která nám umožňuje být chvilku s rodinou. Pokud venku prší, většinou se sejde celá rodina a hraje oblíbenou hru Člověče, nezlob se nebo třeba Dostihy a sázky či Monopoly. Dnes existuje tolik druhů her, které bychom rozhodně měli znát, a jednou za čas neuškodí, když si je zahrajeme.

Jestliže je milujete, ale nikdo si je s vámi nechce zahrát, pak jste možná měli zajít na Deskohraní, které se nedávno uskutečnilo v Praze. Pokud jste letošní ročník nestihli, pak nevadí, jistě se uskuteční i příští rok nebo někdy v blízké budoucnosti, protože zaznamenala tato akce poměrně velký úspěch. Konkrétně se tato akce konala od 14. do 22. října, a to v pražském Tyršově domě.

Věděli jste, že?

Málokdo ví, že Deskohraní je vlastně velký mezinárodní festival deskových a karetních her, kam si můžou přijít zahrát ti nejstarší i ti nejmladší. Samozřejmě jsou tu hry i pro úplné začátečníky. Je to zkrátka festival, který je určen pro všechny hravé lidské duše.

Tento festival je opravdu velice oblíbený, a to hlavně proto, že zájem o deskové hry v poslední době rapidně stoupá. Tento rostoucí zájem o deskové hry se aktuálně zvyšuje už od roku 2001. Nejspíše je to proto, že je všude plno internetových her a lidé tedy oceňují i chvilku bez internetu.

Bylo těžké si vybrat

Letošní Deskohraní přineslo opravdu velkou zásobu her. Lidé si nevěděli vybrat, ale to nevadí, protože s výběrem vám zde ochotně poradí. Byla zde takzvaná „Ludotéka“, což byla vlastně něco jako knihovna her, v níž jste mohli s přehledem zjistit, jaké hry si můžete zahrát, jaké jsou k dispozici, jaká jsou pravidla.

Navíc součástí tohoto festivalu bylo i vyhlášení Hry roku. Toto vyhlášení bylo součástí velice zajímavého doprovodného programu, který v sobě zahrnoval například i prezentaci her jako takových.