procházku do zoo

S dětmi či s přáteli na procházku do zoo!

Jelikož jsou prázdniny ještě v plném a proudu a jelikož i podzim bude takový poměrně teplý, pak je dobré se s dětmi někam ještě vydat. Přece jenom volné víkendy jsou dobré nějak prožít, a tak bychom je měli prožít nějak krásně a tak, abychom si z nich odnesli nějaký zážitek. Přece jenom u dětí jsou zážitky na prvním místě, proto s nimi neseďte doma, když je venku tak hezky. Navíc pokud žijete ve velkém městě, třeba právě v Praze, stále je co podniknout! Zajděte si třeba do zoologické zahrady!

V současné době jsou zoologické zahrady opravdu oblíbené, tedy hlavně u dětí, ale rozhodně jsou to skvělé procházky i u párů, které si chtějí udělat nějaké hezké odpoledne. Nicméně děti jsou ze zoologické zahrady vždy maximálně nadšené, protože vidí takové druhy zvířat, které jen tak neuvidí. Navíc o mnohých zvířatech se dočítají jenom v knížkách, a tak je pro něj právě zoologický fascinujícím zážitkem.

Čím je pražská zoo jiná?

Pražská zoologická zahrada je hodnocena jako nejkrásnější zoologická zahrada nejen v Česku, ale také ve střední Evropě. Najdete zde opravdu jedinečné druhy zvířat, které se jen tak v nějaké zoo nevidí – například velice jedineční jsou zde hroši, které vážně jen tak v nějaké zoo nepotkáte. Ovšem o nosorožce je zde nouze, ale to se rozhodně do budoucna spraví.

Nicméně při procházce zoologickou zahradou je skvělé, že se dozvíte i něco navíc – je pro vás během cesty připravena řada informací, které vás rozhodně nadchnou. Jedná se například o takové známé informační tabule, kde jsou popsány hlavně zajímavosti, které se o mnohých druzích zvířat nevědí.

Na jak dlouho je tento výlet?

Samozřejmě zoologická zahrada je zhruba na celý den s dětmi. Dá se tam skvěle pojíst, takže klidně vyjděte třeba v deset hodin, na oběd si někam zajděte a pak kolem druhé maximálně budete venku – jenže zoo není zrovna malá, a tak už po tomto výletu budete toužit jenom po odpočinku.