Co dělat v zimě, když zahrada spí

Co dělat v zimě, když zahrada spí

Uložila se zahrada k zimnímu spánku a křovinořezy, motorové pily, sekačky a další zahradní techniky se také přidaly, respektive dřímají v zahradním domku nebo kůlně? Domnívat se, že v zimě naše zahrada nevyžaduje žádnou péči nebo že se o ni nemusíme nijak starat je mylné. I v tomto ročním období je možné dělat několik věcí, zejména když počasí bude trochu přát. Tak do čeho se konkrétně pustit? 

Je čas na studium  

Dokonce by se dalo říct, že některé činnosti týkající se zahrady je možné dělat hlavně v zimě, protože v hlavní zahrádkářské sezoně se k ničemu takovému zrovna neodhodláme právě z důvodu nedostatku času. Například se nikdy nenabízí čas na studium. Jeden ze způsobů, jak se v zahrádkářském umění zdokonalit je studovat, studovat a studovat. A zima je ideálním obdobím, kdy na studování odborné literatury máte trochu času.  

Tím, že se v zimě ponoříte do knížek, budete moct své zahradě na přelomu jara nabídnout zcela jinou, kvalitnější péči, navíc se vyhnete často dělaným chybám. 

TIP: Už máte štípačku na dřevo

Shánějte vhodná semínka 

Také máte čas na to, abyste prošustrovali e-shopy nebo hobbymarkety a nacházeli zajímavá semínka, případně semínka za zvýhodněné ceny. Zimní aktivita jako vyšitá, nemyslíte? Během hlavní zahrádkářské sezony už potřebujete sázet a čas na výběr semínek není tak velký.  

Navíc je velká škoda, když se člověk rok co rok uchyluje k tomu, co dobře zná. Vždyť odrůd a druhů je tolik – minimálně to stojí za jednoroční vypěstování. 

Naplánovat výsadbu ovocných stromů 

Také je možné plánovat výsadbu stromků a keřů. Chcete-li sázet ovocné stromy nebo keře či tímto způsobem ozdobit svou zahradu, je dobré mít jasno v tom, jak budete konkrétně postupovat. Mějte proto papír a načrtněte si, kde jaká dřevina bude sídlit. Objednejte si ji a zkraje jara si ji vysaďte tam, kde jste si naplánovali. Ušetříte si tím řadu času.