Čím vyzdobit stěny místnosti?

Čím vyzdobit stěny místnosti?

Máte pocit, že vašemu interiéru k dokonalosti chybí pověstná třešnička na dortu? Zaměřte se na stěny. Ať už je přemalujete na jinou barvu, polepíte tapetami nebo vyzdobíte obrazy a zrcadly, vaše domácnost se promění k nepoznání. 

Nejjednodušší výzdoba 

Vyzdobte stěny zrcadly. Může se jednat o moderní LED zrcadla, zrcadlové dlaždice nebo „koláž“ ze zrcadel různých velikostí a tvarů umístěných v efektních rámech. Opticky zvětší prostor a prosvětlí ho. 

Vytiskněte vaše oblíbené fotografie v několika velikostech, umístěte je do rámečků stejného stylu a barvy a těšte se ze vzpomínek, které ve vás vyvolávají. Mohou být různého charakteru, ale i tematicky sladěné – ze svatby, oslavy narozenin nebo rodinné portréty. Kromě toho můžete zdi doplnit nejrůznějšími upomínkovými předměty, jako jsou vstupenky na vaše oblíbené představení, letenky z vaší první společné dovolené nebo dětské kresby. Udělejte ze zdi vaše malé soukromé muzeum. 

Tapety a nálepky 

Vyberte jednu dominantní stěnu a nalepte na ni fototapetu s motivem, který je vám blízký. Vypadají velmi realisticky a během chvilky vás přenesou do zarostlé džungle, na levandulová pole v Provence nebo třeba na vrcholky Alp. Pokud si na velkoformátovou tapetu netroufáte, dozdobte stěny alespoň nálepkami s motivy rostlin, zvířat nebo geometrických prvků. Lze je nechat zhotovit i na zakázku. 

Obklady do všech místností 

Obklady nemusí být jen dominantou koupelen a kuchyní. Naopak, pokud narazíte na zajímavou barvu či vzor, obložte s nimi třeba stěnu v obývacím pokoji nebo v ložnici. Populární jsou obklady imitující kameny, cihly nebo dřevěné latě. 

Někdy stačí místnost jen vymalovat. Je prokázané, že barvy působí na psychiku člověka a pocitově mohou místnost jak ochladit, tak oteplit. Soustřeďte se nejen na to, jaké barvy se vám líbí, ale i na to, jak se do vybrané místnosti a jejímu vybavení hodí. Zkrátka nesmí působit rušivě.