Botanická zahrada

Botanická zahrada nabízí nevšední zážitek

Pokud nevíte, kam v Praze vyrazit, nebo už jste trochu nasycení všech těch známých památek, pak si zajděte na místo, kde se doslova zastavil čas. Budete se divit, že i v takovém nejlidnatějším městě České republiky najdete takové klidné místo, které je naprosto pocitově vzdálené od běžného rušného života, i když sídlí v takovém rušném městě. Je jím botanická zahrada v Praze, kde pokaždé najdete dokonalou rovnováhu a klid.

Botanických zahrad je všude mraky, ovšem ta pražská je naprosto jiná a pokaždé okouzlující. Vznikla už v roce 1969, ale otevřela se nakonec až v srpnu roku 1992. Za ta léta od otevření se tato zahrada stala hojně navštěvovanou a mířili do ní nejen nadšenci do květin, ale také ti, kteří zatoužili po chvilce, během které by je nesužovaly starosti všedního dne.

Jaká vlastně je tato pražská botanická zahrada?

Pražská botanická zahrada je velká zhruba pětadvacet hektarů a kupodivu je přístupná po celý rok, nejen tehdy, kdy všechno kvete. Najdeme zde netypické zahrady, mezi něž se řadí například ta ornamentální nebo japonská. Pro milovníky pivoněk je zde k mání takzvaná Pivoňková louka. Na své si zde přijdou i milovníci kaktusů, protože i mnoho druhů těchto rostlin je zde habaděj. Dokonce zde najdeme i takzvané zimovzdorné, které se jen tak někde nevidí.

Tím nejlepším, čím se může botanická zahrada v Praze chlubit, je hlavně skleník Fata Morgana, který byl otevřen před čtrnácti lety. Jedná se o skoro osmnáct set metrů čtverečních, kde najdete pestré tropické rostlinstvo.

Kdy je zahrada otevřená?

Zahrada je, jak již bylo zmíněno, přístupná celoročně. Mimo běžnou otevírací dobu se zde pořádají nejrůznější kulturní, dále také vzdělávací a i společenské akce. Velice hojně se zde prezentují i zahraniční akce. Například už deset let se zde koná přehlídka zahradnických expozic v rámci projektu Cervia Citta Giardino.