Bob Dylan na Staroměstské radnici

Bob Dylan na Staroměstské radnici až do konce srpna!

Praha je město, kde se člověk rozhodně nenudí. Je tu řada věcí, které lze navštívit, i když zrovna prší či i když je hezky. Jenom si člověk musí přijít na to své ořechové. Mnoho lidí většinou chodí po památkách, které rozhodně k Praze patří, jiné však navštěvují nejrůznější galerie a muzea, v nichž se většinou pořádají nejrůznější výstavy, které rozhodně stojí za zhlédnutí. Pakliže i vy chodíte rádi na taková místa, rozhodně byste měli do třicátého srpna zavítat na Boba Dylana!

Boba Dylana znáte jako muzikanta, který získal Nobelovu cenu za literaturu. Je tedy všestranným umělcem. Nejen, že se pouští do hudebního průmyslu, ale také maluje, což se jen tak u nějakého umělce nevidí. A právě kousek jeho malířského umění si můžete prohlédnout na pražské Staroměstské radnici.

Poznejte jeho druhou tvář!

Většina lidí zná Boba Dylana opravdu jako textaře a muzikanta, ale jeho malířskou stránku nezná hen tak někdo. Jeho grafiky si však nyní můžete prohlédnout – ještě vám nějaký ten čas zbývá.

Málokdo o Bobovi ví, že se kreslení věnoval už od šedesátých let minulého století. Jeho velmi častými tématy byly hlavně osobní zážitky a také vlastní postřehy z mnoha cest, kterých se účastnil, když objížděl koncerty během své dlouholeté hudební kariéry. Jeho skici tak na výstavě můžete obdivovat už z dob, kdy mu bylo teprve sladkých pětadvacet let.

Co všechno výstava obsahuje?

Výstava se nazývá Bob Dylan: On the Road a její podtitul je Neznámá tvář známého umělce. Tento podtitul je naprosto vystihující, to se musí nechat. Součástí této expozice, která trvá tedy ještě jednou do konce srpna, obsahuje zhruba padesát Dylanových grafických listů. Mimo to si můžete prohlédnout kolekci gramofonových desek, které rozhodně stojí za zapamatování. Taky si budete moct prohlédnout i unikátní snímky fotografa Alana Pajera, kde je zachycen i Václav Havel.