Birell Grand Prix

Birell Grand Prix se blíží! Kdy vypukne?

Praha je město, v němž se neustále něco děje. Nouze třeba není o sportovní turnaje, které se zde budou konat. Například Praha je letos to město, které bude hostit fenomenální, celosvětově známý a proslulý Laver Cup, což jsou tenisové turnaje, které nemají obdoby, protože budou vybráni ti nejlepší z nejlepších.

Nicméně je nutné poznamenat, že se letošní září nebude točit jenom kolem prestižního tenisového turnaje, ale že se můžeme těšit i na jiné sportovní události, které nás rozhodně nenechají v poklidu. Bude se jednat třeba o Birell Grand Prix, který nenechá spát hlavně běžce, jež se chtějí tohoto závodu zúčastnit.

Kdy Birell Grand Prix 2017 vypukne?

Na tento běžecký závod se můžete těšit konkrétně devátého září. Letos se už bude jednat o dvaadvacátý závod, který se bude konat v Praze při setmění. Závodníci tak zase budou okouzleni unikátní takřka noční trasou, která v nich vzbudí nejrůznější pocity. Nicméně tento závod je hlavně pro ženy jakási oslava jejich síly a krásy a ženství, proto se není čemu divit, když se ho tolik žen účastní.

Pokud byste se i vy chtěli letošního ročníku zúčastnit, není problém, ale je nutné upozornit na to, že kapacita je omezená. Bude se jednat konkrétně o desetikilometrový závod, který spojuje běžce všech výkonnostních úrovní. Kapacita je však „jen“ jedenáct tisíc běžců. Hlavním oceněním IAAF bude takzvaná Zlatá známka.

Pár informací:

Závodu se mohou účastnit nejen pánové, ale jak již bylo zmíněno, tak i dámy. Samozřejmě tento závod budou doprovázet i nejrůznější doprovodné akce, mezi které se řadí třeba Grand Prix Expo nebo třeba Marathon Music Festival.

Navíc kdo ví – třeba letos bude překonán nějaký dosavadní rekord. Mezi dosavadní rekordy patří třeba rekord ženského závodu, který je z loňského roku, kdy tento ženský závod dělily jenom tři vteřiny, aby se překonal světový rekord. Co se týče rekordu závodu mužů, tak ten před třemi lety nastolil Geoffrey Ronoh, kdy doběhl v čase sedmadvacet minut, osmadvacet vteřin. A abychom upřesnili ten rekord žen, který byl skoro překonán na světové úrovni, tak ten je z roku loňského a má ho na starosti Violah Jepchumba s časem třicet minut a čtyřiadvacet vteřin.