Aktuální výstavy

Aktuální výstavy, které stojí za zhlédnutí

Praha je vždy plná tolika věcí, které lze navštívit. Není to už dávno jenom o památkách, které stojí za to, ale je to i o různých akcích, které rozhodně musíte navštívit. Nebojte se tak vyplynout z davu a poznejte Prahu zase z trochu jiné perspektivy. Přijďte se podívat na řadu výstav a akcí, které se aktuálně v Praze konají a které vám zase dají jiný pohled na svět.

Praha bez výstav – to už není Praha. Každý den v roce se můžete podívat na nějakou z vystavovaných výstav, které vám dají opět naprosto jiný pohled na Českou republiku. Nikdy neuškodí si trochu rozšířit obzory, nemyslíte? A díky výstavám tak uvidíte mnohé věci naprosto jinak.

Výstav se v Praze aktuálně koná habaděj, my vám však přinášíme ty nejlepší, na které se rozhodně stojí za to podívat. Řada z nich se nachází samozřejmě i na Kampě, kde není nikdy o výstavy nouze a kde vždycky narazíte na nějakou výstavu.

Připomeňte si povodně z roku 2002

Právě na Kampě v parku si můžete díky zdejší výstavě připomenout tragické povodně před patnácti lety. Je neskutečné, jak ten čas letí, proto si přijďte připomenout, jak to tenkrát celé vypadalo. Díky fotografiím tak uvidíte, co voda všechno zničila, jak zaplavila Kampu, Libeň, zoologickou zahradu a další jiné části Prahy. Poznejte i chvilky, kdy voda opadla a kdy se na ulicích, v parcích a v domech začaly objevovat naplaveniny a jak pomalu vyplouvalo na povrch, kolik domů tyto tragické záplavy pohltily.

Navštivte Wericha v jeho vile!

Takřka stálou expozici tvoří výstava Werichova života v jeho vile. Expozice ukazuje život tohoto fantastického umělce, herce, divadelníka a spisovatele, o němž se se vší úctou učíme ve školách. Pojďme si tak připomenout jeho život a to, jaká byla jeho umělecká kariéra, za kterou ho tolik obdivujeme.

A něco pro nákupní maniačky!

Další výstavou opět na Kampě, ovšem teď ve zdejším muzeu, je i výstava světoznámého kouzelníka mezi obuvníky – pana Manola Blahnika. Jeho výstava se nazývá The Art of Shoes a je k vidění až do poloviny letošního listopadu.