Procházka v Praze

3 tipy, kam zajít na procházku v Praze

V Praze se neustále něco děje. Je to město, které nikdy nespí. Pokud se sem přestěhujete, z počátku budete natěšení na tento rušný život, ale bohužel se dostaví i chvilky, kdy budete chtít na chvilku od tohoto rychle ubíhajícího světa utéct. Nemusíte se však jenom kvůli těmto chvilkám stěhovat, protože i v Praze se nachází mnoho zajímavých míst, které stojí za navštívení. Jsou to místa, kam můžete zajít na procházku, abyste unikli od toho rychle ubíhajícího pražského světa.

Samozřejmě každý ví, že pokud chcete mít klid a pokud se chcete vzdálit tomu rušnému velkoměstu, neměli byste chodit na památky, protože právě zde potkáte nejvíce turistů, právě zde je nejrušněji. Vydejte se raději do tajemně kouzelných koutů Prahy, o kterých jste jistě ani nevěděli, že existují. Pokud se tudy budete procházet, ani vám nepřijde, že se nacházíte v našem hlavním městě.

• Divoká Šárka

Velice oblíbeným místem k procházce je Divoká Šárka. Toto místo je spjaté hlavně se zdejším koupalištěm, které sice není po vzhledové stránce zrovna nejhezčí, ale na druhou stranu zdejší příroda to naprosto vynahrazuje. V Divoké Šárce vás zaujme hlavně Dívčí skok, což je nejvyšší vrchol Divoké Šárky. Jedná se o velice vysoký skalní útvar, který najdete na pravé straně údolí u stejnojmenné restaurace, která je mimochodem vyhlášená. Většinu tohoto masivu tvoří stupňovitá, zarostlá předskalí.

• Dívčí hrady

Dívčí hrady mají moderní lidé v hlavě zafixované hlavně proto, že je to místo, kde má svůj byt nejznámější český moderátor Leoš Mareš. Nicméně kromě tohoto faktu je to i místo, kde najdeme přírodní památku Ctirad. Tato krása se nachází v rušné Praze 5, možná proto si ji tak moc váží.

• Petřín

Trochu namáhavější procházkou bude procházka na Petřínskou rozhlednu. Tato rozhledna se označuje za mladší sestru Eiffelovy věže, což ví jenom málokdo. Petřín je krásný v jakémkoliv ročním období a vyplatí se k němu vyjít více jak jednou.