světoznámí architekti

Světoznámí architekti se sešli v Praze – proč?

Praha jakožto hlavní město neustále hostí různé celebrity či osobnosti, které zná celý svět. Přece jenom je to naše prestižní a reprezentativní město, kde sídlí většina důležitých orgánů. Mimo to se zde neustále něco rekonstruuje a opravuje, aby zde byly neustále potřebné podmínky pro přijímání slavných a vážených hostů. Například nyní se sem sjeli světoznámí architekti. Proč? Pak čtěte dále.

Architekty většinou na ulici nepotkáte, pokud se o architekturu jako takovou nezajímáte. Pokud se zajímáte, pak jistě víte, kdo postavil jakou budovu světa, kdo je nyní tím nejlepším architektem či podobné informace. Jistě taky víte, že se nedávno v Praze konala taky konference v pražském kině Světozor, kam se právě sjeli ti nejlepší přední architekti ze Spojených států amerických.

Jednalo se o akci Sympozium experimentální architektury, které se konalo koncem října, konkrétně 26. října.

Co bylo na akci zajímavé?

Pokud jste nadšenci do architektury, pak jistě víte, že se tato akce konala v rámci stejnojmenného bienále. Celá velkolepá událost plná světoznámých architektů navíc byla cela přístupná, a tak jste se mohli pobavit s umělci, kteří tvoří ty nejznámější budovy kolem nás.

Celá tato velká konference navazovala na výstavu Galerie Jaroslava Fragnera a taky na výstavu Vysoké školy uměleckoprůmyslové, která sídlí v Praze.

Jak celá tato akce probíhala? Co bylo její náplní?

Celá velkolepá akce započala zahájením ve formě přednášky Patrika Schumachera, který je lídrem Zaha Hadid Architects. Celá tato konference se nesla v duchu zajímavých přednášek, které pronášeli ti nejvýznamnější architekti.

Mluvilo se například o využívané nové technologii, dále taky o mikrosvětu, který je nyní ve výstavbě a stavbě obecně velice oblíben. Mluvilo se o ikonách či taky o muzeích, galeriích nebo taky letištích či nádražích.