rozmarné léto

Rozmarné léto opět v programu Divadla v Celetné

Divadlo se v dnešní době stává čím dál více populární. V současné době se lidé poměrně zajímají o tento druh zábavy. Je to jenom dobře, přece divadlo bylo dlouhou dobu nedoceněno. Společenský život tedy díky zvyšujícímu se zájmu o divadlo v České republice roste k obrovským výškám. Většinou lidé navštěvují divadla, jaká mají ve svém městě, ale pokud už by měli absolvovat cestu za divadelním představením, pak by to rozhodně mělo být do Prahy.

Praha je totiž plná krásných divadel, z nichž to nejnavštěvovanější je rozhodně Národní divadlo. Sem se však stojí fronty. Proto lidé volí jiná divadla. Velice očekávaný je muzikál Rocky, ale také se sem lidé sjížděli kvůli divadelnímu představení Rozmarné léto. To bylo k vidění v Divadle v Celetné, ale na nějaký čas se ztratilo z divadelního programu. Těmto dobám je však konec – opět se na Rozmarné léto v Divadle v Celetné můžeme těšit!

Znovu ožije majitel říčních lázní!

Opět se tedy můžeme těšit na majitele říčních lázní Antonína Důru a samozřejmě další postavy ze slavného románu pana Vančury. Než však na toto představení půjdeme, měli bychom mít na paměti, kdo to vlastně pan Vančura byl. Jednalo se o tvůrce jazykově experimentujících próz, dále to byl dramatik a také filmový scénárista. Jeho otec byl hospodářský správcem. Své dospívání měl velice těžké, protože dlouho nevěděl, kam se jeho život vlastně bude ubírat či jakým směrem se má vlastně vydat. Vystudoval gymnázium, také lékařskou fakultu. Poté se však rozhodl plně věnovat literatuře.

Jeho díla a smrt

Vančura byl jedním z prvních členů uměleckého spolku Devětsil. Mezi jeho nejznámější díla se řadí například právě Rozmarné léto. Co se týče umělcovy smrti, tak byla poměrně krutá. Byl bohužel popraven za odbojovou činnost. Jeho díla ho však udělala takříkajíc nesmrtelným.