Výstava korunovačních klenotů

Korunovační klenoty byly výjimečně vystaveny – proč?

Pokud se vydáváme do Prahy, většinou je jednou z našich zastávek i Pražský hrad. Právě ten je letos místem, kde se koná celá řada výstav. Tyto výstavy se na Pražském hradě konají z jednoho velkého důvodu – protože se letos slaví sté výročí založení československého státu. Celkově se na Pražském hradě bude konat pět výstav (některé z nich se už konaly), z nichž jedna se nesla ve znamení korunovačních klenotů.

Korunovační klenoty se lidem ukážou jenom výjimečně. Většinou je mohou lidé zhlédnout skutečně jenom při výjimečných událostech či při výročích. Letošní rok je jednou z těchto výjimek – lidé mohly zhlédnout korunovační klenoty v rámci jedné z výstav, jež se konala na Pražském hradě jenom týden. Zhlédnout jsme korunovační klenoty mohly od 16. do 23. ledna.

Letos se poprvé vystavovaly v nové samostatné vitríně, která umožňovala, že si klenoty prohlédneme skutečně ze všech stran. Poprvé se tak viděla i zadní strana koruny. Kromě toho byla vystavena i přilba svatého Václava a taky jeho zbroj s mečem.