Antická štvanice 2018

Antická Štvanice letos vypukne už potřetí

Kdo by nemiloval ostrov Štvanice, který se sice nachází v centru Prahy, ale který je jako kdyby odříznutý od toho hlavního ruchu velkoměsta. Když se zde nacházíte, nemáte pocit, že se nacházíte v hlavním městě České republiky. Naopak jste plní pocitu, že se nacházíte někde za Prahou, kde je krásně ticho a klid. Na Štvanici je dobře kdykoli, jen v jedné části roku je zde mnohem lépe než obvykle, a to konkrétně na přelomu srpna a září, kdy Štvanice ožívá antikou a tehdejšími mýty.

Jak jistě víte, léto je plné fantastických festivalů. Aktuální roční období však není jenom o hudebních festivalech, ale i o jiných festivalech, například o těch antických. Jeden letní antický festival se koná právě na zmiňovaném ostrově Štvanice. Letos se koná už třetí ročník festivalu Antická Štvanice a letos se můžete těšit zejména na hry současných ženských dramatiček, kterými jsou Marina Carr a také Anna Saavedra. Právě hry zmiňovaných dam budou náplní letošního festivalu. Jedná se konkrétně o hry Konec Faidry a také Prosebnice.

Pokud i vy máte zájem o tento fantastický letní festival, vstupenky jsou už nyní k dispozici. I letos se festival koná na přelomu srpna a září.