Užijte si procházku světem s virtuální realitou

Užijte si procházku světem s virtuální realitou 

Současné technologie nabízejí nekonečný zdroj vzdělání, poznání, ale také zábavy. Co vše lze dělat s virtuální realitou? Podívejte se na místa po celém světě a užijte si jedinečný zážitek.  

Virtuální realita pro všechny 

Je to zcela nový svět, který nyní objevujeme. Virtuální realita se dostává do všech oblastí běžného života. Daří se ji aplikovat do prostoru vědy a techniky, ale také přispívá ke vzdělání a vývoji ve firmách i univerzitním prostředí. Pro firmy, instituce, ale také jednotlivce, je zde navíc další možnost, jak tento výdobytek dnešního světa využít a jeho potenciál si naplno vychutnat. Jste připraveni? Virtuální realita vás provede zcela novými a neobjevenými kouty světa.  

Nejen při terapii 

Za poslední roky toho na nás bylo moc. Svět ochromila pandemie, nastala válka na východě Evropy, dolehla na nás ekonomická krize. Jako by toho nebylo málo i v běžném životě. Možná není špatné si představit, že se alespoň na čtvrt hodiny denně můžeme ocitnout na místě, kde budeme relaxovat a nabírat síly pro další etapu našeho života. Nabírat radost a klid. Právě jako terapie se tyto nové procházky aplikují například v prostředí nemocnic, kde jsou pacienti po úrazech.  

Vyzkoušet to můžeme i u sebe doma 

Virtuální realitu můžeme využít i doma. Například tak, že si otevřeme aplikaci, ve které se budeme procházet na pláži, v šumavských lesích, nebo na oblíbených horách. Programy, které to umožňují, jsou dnes již běžně k sehnání. Není třeba extrémních zážitků, ale zklidnění mysli i celého těla. Další možnost je vyzkoušet virtuální verzi oblíbených Google Maps. Projděte si London Eye, Burj Dubai, nebo třeba Stonehenge. Zážitek, který se vám naskytne, je při dnešní technologii a rozlišení skutečně působivý. 

Už víte, na jaké místo se vydáte? Navštívíte některou z proslulých obrazáren? Projdete se zámkem? Nebo si užijete klidnou procházku přírodou?