Stojací lampy

Stojací lampy se hodí do jakéhokoli bytu. Mají celou řadu výhod. Jakých?

Rádi čtete knihu v obývacím pokoji, když se přítel nebo přítelkyně dívá na televizi? Pokud ano, do obývacího pokoje se vám rozhodně hodí stojací lampy, které jsou v současné době velice moderní. Bez stojacích lamp si člověk už ani nedovede představit obývací pokoj, každý architekt si je automaticky zařazuje do svých plánů a projektů. Abyste si však nemysleli, že se stojací lampy hodí jen do obývacích pokojů, hodí se také do předsíní či do ložnic, kde také tvoří vkusný bytový doplněk.

Stojací lampy jsou v současné době společně s retro svítidly a se závěsnými světly asi nejoblíbenějším svítidlem, které si do svých domovů pořizujeme. Obzvlášť oblíbené jsou lampy, které mají obloukovitý tvar. Při vybírání vhodné lampy bychom však neměli sledovat samotný vzhled lampy, ale měli bychom se soustředit zejména na to, kolik světla lampa vydává. To je přece nejdůležitější.

Nejen, že jsou stojací lampy velice oblíbené, ale jsou také velmi praktické. Je možné s nimi jakkoli manipulovat, ovšem zde výhody nekončí.

Jaké jsou výhody stojacích lamp?

Jak již bylo zmíněno, stojací lampy jsou opravdu velice praktické. Lidé milují zejména jejich širokou nabídku, která je opravdu pestrá, rozmanitá, doslova až dech beroucí. Díky tak široké nabídce je možné vybrat si stojací lampu naprosto do jakéhokoli interiéru.

Jedná se o minimalistický doplněk, který každého zaujme, navíc dodá světlo tam, kam nedosáhnou stropní svítidla nebo jiná svítidla v místnosti.

Vybíráme stojací lampu do jednotlivých interiérů

Pokud svou domácnost zařizujete do skandinávského stylu, nepohrdněte jednobodovou klenutou lampou, která je velice elegantní. Do moderních bytů se hodí stojaté lampy – stativ, do anglického bydlení zase masivnější typy stojacích svítidel. Do rustikálního stylu se hodí větší, barevně zajímavé lampy, které se zároveň hodí do vintage domova.