Termální lázně na Slovensku

Slovensko a termální lázně: Jaké jsou ty nejlepší?

Termální lázně jsou místem, kde si člověk stoprocentně odpočine. Právě zde se regeneruje tělo a právě zde vám pomohou nejen od problémů pohybového ústrojí, ale i s léčbou mnoha jiných nemocí. Ještě donedávna si lidé mysleli, že jsou lázně jen pro seniory, které pobolívají klouby nebo kteří utrpěli mozkovou mrtvici. Jenže nyní už se všeobecně ví, že je to skvělé místo pro každého, kdo potřebuje vyčistit hlavu od stresujících myšlenek. Otázkou však je, jakým lázním dát přednost?

V současné době se na světě vyskytuje mnoho lázní, které stojí za navštívení. Nejlepší a nejkvalitnější služby však nabízí slovenské a maďarské termální lázně. Pojďme se nyní zaměřit na slovenské lázně, které jsou bližší než maďarské.

Jaké termální lázně na Slovensku se řadí k těm nejlepším?

Lázně Dudince

Pokud zamíříte na jihozápad Slovenska, přijedete k termálním lázním Dudince. Sem jezdí lidé hlavně při potížích se srdcem, protože se zde nachází minerální voda plná oxidu uhličitého a sirovodíku. Kromě toho sem míří i ti, jež trápí problémy pohybového aparátu.

Lázně Sliač

Lázně Sliač naleznete v Kremnických vrších v okresu Zvolen. Sem jezdí převážně ti, kteří mají problémy se srdcem. Termální lázně Sliač jsou však vhodné pro kohokoliv. Jelikož je zde mnoho bazénů, odpočinou si zde i sportovní typy. Díky dostatečnému množství pohybových aktivit se zde léčí i problémy pohybového ústrojí.

Lázně Smrdáky

Pokud hledáte jedinečné lázně, už hledat nemusíte. Lázně Smrdáky jsou to pravé. Zaměřují se zde hlavně na pohybové ústrojí. K léčbě problémů zde vyžívají přírodního bohatství – tedy sirného bahna a sirovodíkové minerální vody, což není běžné.

Lázně Lúčky

Termální lázně Lúčky se řadí k těm nejlepším na Slovensku. Jsou každým rokem více a více vyhledávané, nachází se v Liptově v okresu Ružomberok. Lázně jsou známé tím, že vítají nejen hosty, kteří trpí vážnými nemocemi, ale i hosty, kteří touží po víkendovém odpočinku.