4 chyby, kterým se během rekonstrukce vyhněte obloukem

4 chyby, kterým se během rekonstrukce vyhněte obloukem 

Než přijde stěhování, je potřeba zajistit odpovídající stav elektroinstalace, vody i odpadů. Rekonstrukce tak zabere mnohdy i několik měsíců. Na co si během té doby dát pozor?  

Přošvihnutý termín o půl roku nebo déle?  

Během rekonstrukce bytu potřebujete, aby na sebe jednotlivé řemeslné práce navazovaly. Když přenecháte práci firmě, rekonstrukce koupelny i dalších místností se podstatně zkrátí. Nečekáte, až má někdo čas po šichtě, nečekáte na to, až vám přijede obkladač z dovolené. Prošvihnutý termín se vás netýká, protože je firma smluvně zavázaná, že termín dodrží.  

A co rozpočet?  

Rozpočet na celý byt byste měli znát ještě před tím, než započnou práce. Ostatně stejně jako termín, kdy budou práce dokončeny. Rozpočet by se bez vašeho vědomí nikdy neměl navýšit. Jedná se o základní požadavek, který na firmu provádějící rekonstrukci budete mít. Navýšení rozpočtu musí vždy být schváleno, a to písemně.  

Nenechávejte to na poslední chvíli 

Než se budete stěhovat do rekonstruovaného bytu, je potřeba si vyřídit spoustu úřednických záležitostí na vaší staré adrese. Nezapomeňte se odhlásit ze všech povinností. Zde patří například potřeba platit za popelnice, zkontrolujte si ale také zda jste dobře vyúčtovali konečný stav plynoměru a vody. Změnu korespondenční adresy budete hlásit své bance, pojišťovně, ošetřujícímu lékaři, ale také telefonnímu operátorovi nebo firmě, kde budete odebírat předplatné televizních a streamovacích služeb.  

Pozor na základní atributy domova 

I během rekonstrukce se může přihodit celá řada omylů, které byste si způsobili, kdybyste se do prací vrhnuli sami. Základní zákonné povinnosti ohledně elektroinstalace a dalších základních prvků je nutné dodržet, stejně jako povinnost ohlásit změny v bytě příslušnému bytovému společenství a úřadu. Pohlídejte si také dostatečnou světelnost nového domova, která je často podhodnocena.  

Rekonstrukce bude hračka.