Úložný prostor v předsíni

Úložný prostor v předsíni 

V předsíni jsme většinou nucení bojovat o každý centimetr čtvereční místa. Pomocí chytře řešených úložných prostorů ale využijete omezený prostor na maximum, a navíc bude předsíň vypadat moderně a stylově. 

Boty a kabáty 

Začněte ukládáním bot. Ačkoliv podlouhlé botníky vypadají hezky, zabírají příliš mnoho místa. Efektivnější bude vysoký regál na boty, kam naskládáte několik párů nad sebe. Pokud se u vás doma vždy sejde bot více, pořiďte si rohový regál, kam kromě bot můžete umístit i krabice se sezónním oblečením. Důležité je využít co nejvíce vertikálního prostoru. 

Místo samostatně stojících stojanů na bundy a kabáty nainstalujte na zeď klasické rozvětvené věšáky. Navrtejte je do různých výšek, aby na ně případně dosáhly i děti. Navíc kaskádovitým rozložením ušetříte trochu místa. 

Zrcadla 

Předsíň se jen těžko obejde bez zrcadla. I když velké zrcadlo odrážející celou postavu vypadá hezky, je nutné před ním nechat více než půl metru volného místa, abyste se v něm mohli zhlédnout. Pokud je chodba menší, volte raději menší zrcadlo, které bude odrážet horní polovinu těla. Pomocí zrcadel se místnost také opticky zvětší a prosvětlí. 

Pokud vybíráte šatní skříň, volte takovou, která má posuvný systém otevírání dveří bez madel. Ta totiž zbytečně ukrajují už tak malý prostor. Když bude mít ještě jedny dveře pokryté zrcadlem, zabijete dvě mouchy jednou ranou. 

Prostor pod stropem 

Prostor pod stropem zpravidla zůstává nevyužitý, což je škoda. Pokud místnost kolem dokola obeženete policemi, získáte obrovské množství úložného místa. Protože ale toto místo nebude tak dobře přístupné, snažte se sem umístit sezónní věci, které nepotřebujete každý den – kolečkové brusle, lyžařské vybavení nebo vánoční výzdobu. 

Nezapomeňte v předsíni udržovat pořádek a všechny věci vracet na své místo. Jen tak docílíte toho, že nebude působit stísněně a neútulně.