Stěhování sídla firmy? Pozor na výpovědi ze strany zaměstnanců

Stěhování sídla firmy? Pozor na výpovědi ze strany zaměstnanců

Stěhování v Praze nebo v jiném městě nemusí být náročné, pokud máte po ruce stěhovací firmu. A to ani v případě, že stěhujete sídlo společnosti a kanceláře společně s ním. Ovšem stěhování je to poslední, co by měly firmy řešit v případě, že se pro takový přesun rozhodnou. Podle odborníků by měly firmy myslet spíše na to, jak to ovlivní jejich zaměstnance a jestli s nimi také zůstanou i po náročném stěhování. Rozhodně by tím hlavním důvodem stěhování nemělo být to, že se jedná o aktuální módní trend a že to dělají všechny společnosti v okolí. 

Na pracovní prostředí se klade stále větší důraz

Z posledních statistik vyplývá, že zejména tuzemské firmy kladou stále větší a větší důraz na to, v jakém pracovním prostředí se pracuje. Nejen zaměstnavatelé, ale také samotní manažeři, kteří mají na starosti mnohé pobočky si začínají uvědomovat, jak důležité je místo, ve kterém pracovník vykonává svou pracovní náplň. 

Ne vždycky je však vhodné se přemístit a už vůbec by zde neměly hrát roli aktuální módní trendy, které možná stanovují, že pracovní prostředí má nějak vypadat, ale rozhodně to konkrétní firmě nemusí prospět. Stěhování nemusí být tou užitečnou změnou, která posune firmu kupředu. Může to být přesně naopak. 

Stěhování může být problém pro řadu zaměstnanců

I když ke stěhování sídla společnosti dochází většinou z personálních důvodů (ať už z těch pozitivních nebo negativních), zaměstnavatelé by se neměli dívat jenom na to, co to udělá s nimi. Pokud je situace neúprosná a nevyhnutelná, je to samozřejmě jasný krok, ale pokud se s ním může ještě počkat, je vhodné si zjistit, jak konkrétně to ovlivní zaměstnance jako takové. 

Podle výpovědí mnoha zaměstnanců to může vést k podání jejich vlastní výpovědi. Nedávné průzkumy odhalily, že z důvodu tohoto kroku mohou firmy přijít až o pětinu svých zaměstnanců, což je pro mnohé velmi neúprosné až likvidační.