Novoroční oslavy v Praze. Bude nebo nebude novoroční ohňostroj?

Novoroční oslavy v Praze. Bude nebo nebude novoroční ohňostroj?

I když jsou novoroční oslavy ještě poměrně daleko, přesto se aktivně řeší hlavně ve velkých městech České republiky. Přece jenom jsou to velké akce, na které je třeba sehnat mnoho potřebných věcí i lidí. Jenže koronavirová situace tomu zrovna dvakrát nenahrává. Zejména tedy nenahrává novoročnímu ohňostroji v Praze, ke kterému ještě nedávno nemělo vůbec dojít. Nyní to však vypadá, že by se tato tradice plná pestrobarevných světel mohla uskutečnit. 

Ještě před několika měsíci to vypadalo, že se žádné oslavy nového roku konat v Praze nebudou. Posléze se nechalo vedení města Prahy slyšet, že se chce zorganizovat jenom videomapping, který se bude promítat na nový rok na fasádě Národního muzea. Právě zmiňovaný videomapping by měl naprosto nahradit klasický novoroční ohňostroj, což se však nelíbí spolku Ohňostroj pro Prahu, který se rozhodl zakročit a zorganizovat tak neoficiální ohňostroj, na který se aktuálně shání potřebné finanční prostředky. 

Ohňostroj už je tradice, říká předseda spolku

Podle předsedy zmiňovaného spolku Ohňostroj pro Prahu je novoroční ohňostroj nedílnou součástí novoročních oslav. Je to zkrátka už taková tradice, není to jenom o oslavě příchodu dalšího roku, který strávíme opět čekáním na silvestra. 

Předseda spolku je toho názoru, že novoroční ohňostroj je také oslavou života, také oslavou radosti a je to něco, co by mělo být zachováno. Proto se rozhodl sehnat potřebné peníze, které letos tedy Magistrát hlavního města Prahy neposkytne, jako tomu bylo v předcházejících letech. 

Shání se penze, organizují se sbírky

Magistrát letos šetří, tudíž vlastně ani není jisté, jestli zmiňovaný videomapping skutečně bude. Předseda spolku Ohňostroj pro Prahu chce dostát svým slibům, proto shání peníze, kde se vlastně dá. Organizují se nejrůznější sbírky a oslovují se sponzoři. Shánění peněz je však v současné době trochu složitější, peněz není obecně nikde mnoho.