Jak vybrat sedací vak

Jak vybrat sedací vak

Podle jakých kritérií vybírat vhodný sedací vak? Kritéria se od výběru například rozkládací pohovky trochu liší, stejně jako rozkládací matrace. Podívejte se proto na výčet všeho, co vás při výběru bude zajímat. 

Kde bude umístěn

Podle umístění si můžete vybírat, zda bude potřeba zvolit sedací vak vhodný do exteriéru, nebo postačí úprava pro interiér. Hledáte něco pro dítě? V žádném případě by se na vaku neměly objevovat ostřejší hrany. Některé varianty jsou dokonce vhodné i na cesty – stačí si vybrat vhodnou nafukovací variantu. 

Cenová relace

Cena je samozřejmě klíčová při výběru jakéhokoliv zboží. U online obchodů kupujte pouze produkty, které jsou doprovázeny fotografiemi v odpovídající kvalitě. Vždy byste také měli znát složení a materiál, ze kterého bude sedací vak vyroben. Všímejte si také recenzí daného obchodu. Nejlépe tak zjistíte, jak se bude obchod chovat v případě reklamace. 

Nosnost

Bude se jednat o vak pro dítě, nebo hledáte oporu i pro dospělé osoby? Některé vaky umožňují pohodlné sezení dokonce pro dvojici. Nosnost bývá u většiny vaků také uvedena.

Materiál potahu

Budete shánět něco do dětského pokoje? Podívejte se, zda bude materiál potahu vyhovovat vašim požadavkům. Většina vaků nabízí snímatelné potahy, které jednoduše vyperete v pračce. Líbí se vám spíše kůže? I tento materiál má své výhody pro čištění – stačí jen setřít vlhkým hadříkem, nebo případné nečistoty odstranit houbičkou.

A co výplň? 

Poslední z parametrů bude výplň. Naprostá většina vaků jako výplň používá potravinářský polystyren. Ten se postará o komfortní sezení i oporu pro celé tělo. Některé vaky lze použít i tak, že jejich náplň budete podle potřeby doplňovat nebo odebírat. Přesně se tak přizpůsobí vašim konkrétním požadavkům. 

Sedací vaky jsou pohodlnou alternativou sedačky do dětského pokoje, kanceláře, nebo třeba do prostoru zahrady. Udělejte si pohodlí a vyberte si přesně to, co si pro svůj prostor přejete. Už víte, jak vybírat.