Jak chybujeme při výběru pohovky?

Jak chybujeme při výběru pohovky?

Sedací souprava je dominantou každého obývacího pokoje a zpravidla bývá nasměrována na televizi. Že vás její výběr teprve čeká? Pak se vyvarujte několika chybám, kterých se běžně při jejím pořizování dopouštíme. 

Levnější je lepší

Ať už svou pozornost zaměřujete na rozkládací pohovku, která by šla ruku v ruce s vaším rozkládacím křeslem nebo jste fanoušky spíše verze s úložnými prostory vespod, v obou případech děláte chybu, pakliže se díváte na cenu. Tedy – cena je samozřejmě důležitá a klíčová, na druhou stranu ne vždycky je levnější lepší. Někdy zkrátka levné věci nejsou tím, co by ušetřilo váš rodinný rozpočet. 

V případě sedačky je to bohužel přesně opačně. Pokud zainvestujete do levné sedací soupravy, většinou investujete do méně kvalitní alternativy, která se zanedlouho rozpadne. Během doby, kterou by kvalitní model zvládl se vší grácií, tak budete muset kupovat jednu, ne-li rovnou dvě pohovky, což bude větší zátěž pro keramické prasátko strážící rodinný rozpočet.

Rychlá koupě bez rozmyslu

Další častou chybou, které se běžně dopouštíme je, že nad výběrem sedačky nepřemýšlíme. Zkrátka a dobře si nedáváme záležet s výběrem a sáhneme po té první, která nám “cvrnkne do nosu”. Jenže později unáhleného rozhodnutí litujeme. Zjišťujeme, že pohovka není ani pohodlná, ani se barevným odstínem nehodí do obýváku. A máme nutkání ji ihned vyměnit.

Jenže výměna nebo vrácení peněz ne vždycky přichází v úvahu a ne vždy je to možné. Proto se raději této nepříjemné situaci vyhněte tím, že si koupíte kus, se kterým budete opravdu spokojeni.

Bez doplňkové výbavy

V současné době je nabídka na trhu opravdu pestrá a nabízí celou spoustu zajímavých alternativ sedacích souprav. Zatímco někdo je jim nakloněn, jiný spíše zavrhuje každý jeden doplňkový produkt. A to by zvýšil komfortnost sedací soupravy! Doplňková výbava v podobě různých technologických vychytávek není ničím špatným, naopak je při večerním odpočinku uvítáte.