I záclony mohou být z přírodních materiálů. Jaké existují?

I záclony mohou být z přírodních materiálů. Jaké existují?

Záclony jsou nedílnou součástí všech interiérů. Ať již jedete na pohodu a vyznáváte etno styl, nebo jste se zamilovali do prostorného minimalismu, záclony dokáží zútulnit i zkrášlit prostor. Dnes již neplatí, že by musely být syntetické.  

Interiérový textil s kouzlem

Asi všichni se shodneme na tom, že důraz na ekologii a výběr materiálů pro domácnost v poslední době rezonuje více než kdy dříve. Jako by se lidé k plastovým a umělým věcem začali otáčet zády a snažili se o to, aby se co nejvíce využívalo tradičních výrobků vyrobených z přírodních materiálů. Záclony nejsou výjimkou. Zatímco o dvě dekády nazpět materiál řešil málokdo, dnes se z kvalitních dekoračních látek stává hit. Dokáží doladit interiér, dokáží vykouzlit teplo domova. 

Moderna s prvky starých časů

Asi málokteré česká garnýž v uplynulých deseti letech nesla přírodní záclonu. Syntetika převálcovala tradice, které zde byly po několik staletí. Nyní se zdá, že je čas na návrat. A to návrat ve velkém stylu. Když si totiž zvolíte moderní bytový textil z přírodních materiálů, najednou se ve vašem domě rozhostí pohoda – zvládli jste to i bez plastů! A jaké materiály dnes hrají hlavní roli? 

Do každého interiéru

Nejčastěji se používají tradiční přírodní materiály, jako je bavlna, vlna a hedvábí. Existuje ale ještě jedno plátno, které si přímo říká o vyzkoušení – a tím je len. Lněné záclony jsou z materiálu, který vydrží po dlouhá desetiletí stále krásný. Len se tak stává hitem bytových designérů, na jehož výrobu se specializují nejen velké firmy, ale také menší rodinné podniky. Pro svou barevnou stálost a možnost různých barev se hodí do každého interiéru.

Přírodní materiály hýbou světem. Lidem stále více záleží na tom, aby podporovali projekty, které dávají smysl. Nejinak tomu je i v případě bytového textilu. Len, hedvábí, bavlna i vlna si tak nacházejí nové a nové příznivce.