motocross

I děti mohou milovat motocross. Zajistěte jim bezpečí

Každý rodič se snaží o to, aby si jejich dítě našlo zálibu v nějakém koníčku. Některé dítě tedy sportuje, jiné má dramatický kroužek, další se učí hrát na hudební nástroj. Také se mohou najít ratolesti, které se zamilují do motocrossu. I když to není časté, stává se to – dokonce čím dál víc. I děti se mohou zamilovat do neustálého napětí a adrenalinu, který s sebou motocross nese společně s velkým nebezpečím. Jestliže si vaše dítě našlo zálibu v tomto adrenalinovém sportu, neodpírejte mu ho. Raději mu zajistěte co největší bezpečí.

I když se motocross řadí ke sportům, při nichž lidé nemohou být plně v bezpečí, je možné investovat do věcí, které bezpečnost rapidně zvyšují či minimálně minimalizují případně úrazy při případném pádu. Jaké věci to jsou, co koupit dětem, aby při jízdě na motokrosové motorce byly tak v bezpečí, jak jen to jde?

• Motokrosová přilba

Přilba na motocross je nedílná součást základní výbavy na motokrosovou motorku. V současné době je na trhu mnoho motokrosových přileb, vybírejte proto dle kvality, nikoli dle ceny. Nenechte se zlákat nejnižší cenou, ať později nelitujete. Dětská motokrosová přilba může ochránit dítěti hlavu při případném pádu, širokou nabídku mají v e-shopu motonero.cz.

• Motokrosové rukavice

Dětské motokrosové rukavice jsou další v pořadí. Chrání ruce dítěte při jízdě, která mnohdy vede ne zrovna snadným terénem, na kterém sídlí hromady drobných kamínků. Dětské ručičky při jízdě na motokrosové motorce doslova trpí, proto je ochraňte se zmiňovanými rukavicemi.

• Motokrosové brýle

Musí se ochránit také zrak dítěte, proto neváhejte a investujte také do dětských motokrosových brýlí. Jak jsme zmínili, při jízdě se najíždí na drobné kamínky, které mohou zasáhnout i zrak. S motokrosovými brýlemi však bude zrak dítěte stoprocentně chráněn.