Poznejte Beskydy

Výlety v Beskydech: Poznejte Beskydy po všech stránkách

Beskydy jsou stále nejvyhledávanější oblastí České republiky, kam lidé jezdí s oblibou na dovolené. Nemůžeme se tomu divit, Beskydy nabízejí skutečně mnoho dechberoucích krás. Pokud právě do Beskyd jedete letos na dovolenou, poradíme vám, jaká místa stojí za navštívení, jaké výlety podniknout či kde se ubytovat.

Moravskoslezské Beskydy jsou krásné místo, které leží ve východním koutku České republiky. Jedná se o chráněnou krajinnou oblast, jejíž nejvyšší horou je Lysá hora. Lysá hora však není ani zdaleka jediný důvod, proč lidé do Beskyd jezdí. Turistickým cílem jsou taky Satinské vodopády, Radhošť nebo Medvědí skála.

Otázkou nyní je, jaké výlety stojí skutečně za to a kde se případně ubytovat?

Tipy na výlety v Beskydech

Pokud cestujete s dětmi, doporučujeme vyrazit do ráje dřevěných soch. Jedná se o jakousi výstavu sídlící v centru Ostravice pod Lysou horou, která nabízí unikátní ukázku dřevěných soch tamějšího řezbáře Luďka Vančury. Jedná se o galerii pod širým nebem, která zahrnuje neuvěřitelných šedesát dřevěných soch, které budou obdivovat nejen děti, ale i dospělí.

Jedním z nejzajímavějších výletů v Beskydech je výlet ke Zbujovi. Jedná se o dobrodružnou výpravu po medvědí stezce, kterou si děti zamilují. Vede úzkými uličkami i cestičkami až k Medvědí skále. Cesta je dlouhá zhruba pět kilometrů a není nijak náročná.

Kde se ubytovat v Beskydech?

Nyní už o ubytování. Vřele doporučujeme rekreační centrum Sepetná, které se nachází takřka pod Lysou horou. Nachází se tedy ve skvělé vzdálenosti od hlavní dominanty Moravskoslezských Beskyd. K dispozici je ubytování v bungalovech, v hotelu, v penzionu nebo na chatě. Zde se nejen dobře vyspíte, ale i najíte – restaurace je zde opravdu vyhlášená. Kromě toho nabízí rekreační centrum Sepetná i mnoho možností volnočasových aktivit. Wellness ocení unavení rodiče, badminton zamilované páry a koupaliště ocení především děti.