Trápí vás lupy? Víme, jak se jich zbavit

Trápí vás lupy? Víme, jak se jich zbavit

Lupy jsou velice častý problém vyskytující se u nejednoho z nás. Většinou si všimneme takzvaných suchých lupů, jelikož to jsou právě ty lupy, které jsou viditelné, které nám padají na ramena. Pak jsou tu lupy mastné, které se drží ve vlasech a způsobují nepříjemné podráždění pokožky, tudíž člověk má větší tendenci se neustále škrábat. Lupy jako takové dokážou zkazit první dojem, proto je dobré vědět, jak se tohoto kosmetického problému zbavit. 

Nejdříve je však nutné říct si, co za vznikem lupů stojí, co lupy způsobuje. Možností vzniku lupů může být opravdu mnoho. Buď za to může třeba seboroická dermatitida nebo třeba nedostatek česání (česáním se snižuje výskyt lupů proto, že se napomáhá k normálnímu uvolňování kůže). Samozřejmě důvodem může být nevhodná kosmetika, suchá pokožka hlavy nebo třeba zdravotní stav člověka. 

Nyní však k tomu, jak se lupů zbavit. 

Jak se zbavit lupů

  • Aspirin je velkým pomocníkem v boji proti lupům. Nebojte se aspirin rozdrtit do šamponu, který si posléze budete aplikovat při mytí hlavy. Šampon s rozdrceným aspirinem však hned neumývejte, nechejte ho působit minimálně dvě minuty. 
  • Kypřící prášek do pečiva je rozhodně také možností, jak se zbavit lupů. Vlasy stačí jenom navlhčit, posléze se doporučuje kypřící prášek vmasírovat na pokožku hlavy. Prášek pak jen umyjte vodou, nepoužívejte šampon. 
  • Ústní voda je taky pomocníkem, což ví opravdu jenom málokdo. Ústní voda má protiplísňové účinky, které dokážou zabraňovat kvasinkám, jež způsobují nepříjemné lupy, růst. 
  • Citron je pomocníkem i v tomto případě. Citron vám pomůže nejen se spáleninami, ale také vám pomůže odstranit lupy. Stačí, když si vymačkáte šťávu z citronu a vmasírujete si zhruba dvě lžíce citronové šťávy do pokožky hlavy. 

Když si nechcete do vlasů dávat leccos

Pokud vám však je proti srsti dávat si do vlasů leccos, doporučujeme investovat do kvalitní vlasové kosmetiky. Kvalitní vlasová kosmetika (konkrétně šampony, kondicionéry či masky na vlasy) od světově známých značek, jako je třeba Maria Nila nebo Plantur 39, dokáže vlasy udržet ve skvělé formě a lupům dokáže také předcházet.