Nedělejte zásadní chyby při stěhování

Nedělejte zásadní chyby při stěhování

Už se těšíte, až se přesunete do nového bytu? Možná i vy ale budete nejprve potřebovat zajistit základní úkony. Nezapomeňte se vyvarovat nejčastějším chybám. 

Vše zvládneme bez stěhováka

Myslet si, že stěhování proběhne v pořádku i bez profi firmy na přesun nábytku, je velmi troufalé. Budete potřebovat auta i vozíky od známých. Vše tam umístíte a každý vám bude ve svém volnu pomáhat. Výsledek? Poškrábané auto povede ke zhoršení vzájemných vztahů, ulomený roh nábytku ve vás vzbudí pocit obviňování vašich kamarádů. 

A co když do toho ještě začne pršet a nábytek se cestou poškodí? Stěhování v Praze i jiných místech je vždy lepší přenechat na lidech, kteří se tím zabývají každý den. 

Za dva dny je hotovo

Nemyslíte si, že k balení svých věcí budete potřebovat více než dva nebo tři dny? Zkuste začít a uvidíte. Najednou zjistíte, kolik osobních věcí vlastně máte. Kolik šuplíků je plných malých drobností. Jak je těžké sbalit pouze obyčejnou kosmetiku pro všechny členy vaší rodiny. 

S třízením věcí bychom měli začít alespoň tři týdny před tím, než se budeme stěhovat. Máme tak možnost prodat nebo darovat mnoho věcí, které si s sebou již nepřejeme do nového bydliště stěhovat. 

Smlouvy neřeším

Máte v pořádku všechny smlouvy? Sepište si podrobně stav nábytku, který v bytě zůstává. Případně přidejte fotografie. Předávací protokol stávajícího bytu musí být v pořádku, aby se později někdo neozval s tím, že není vše podle toho, jak si představoval. Když máte na vše smlouvu, nic vás nepřekvapí. 

Během stěhování si také nezapomeňte vyřídit změnu korespondenční adresy. Tu budete sdělovat úřadům, zdravotní pojišťovně, pojistným společnostem, nebo také vaší bance. Je důležité, aby si změnu skutečně zapsali. Pamatujte na lidský faktor a po čase raději ještě zkontrolujte, zda si změnu adresy skutečně všichni zapsali.