Umyvadlo z litého mramoru

Umyvadlo z litého mramoru nebo z keramiky?

Budete kupovat koupelnový nábytek, ale stále se nemůžete rozhodnout, jestli zvolit umyvadlo z litého mramoru nebo z keramiky? My vám oba materiály představíme a sdělíme vám jejich vlastnosti, které vám určitě pomůžou v samotném výběru a rozhodnutí.

Umyvadla z litého mramoru

Litý mramor je velmi odolným materiálem, který působí velmi luxusním vzhledem. Umyvadlo z tohoto materiálu má tvarovou přesnost, protože neprochází výpalem jako je to u umyvadel keramických. Další výhodou jsou vysoké tepelně-izolační vlastnosti.

Údržba litého mramoru

Povrch umyvadla z litého mramoru je velmi citlivý a náchylný k poškození, takže je potřeba věnovat mu vhodnou péči a při čištění a údržbě zásadně nepoužívat abrazivní přípravky jako jsou například tekuté či sypké čistící písky. Litý mramor má na povrchu mikropóry, takže určitě nesmí do umyvadla přijít barva na vlasy či jiné agresivní přípravky, které by způsobily nežádoucí zabarvení.

Umyvadla z keramiky

Odolná a pevná, to je keramika. Tyto vlastnosti materiál získá vypalováním, kterým projde hned několikrát. Skvělou vlastností je hladký povrch, na kterém nezůstávají viditelné kapky vody a stálobarevnost. Keramická umyvadla mají narozdíl od těch z litého mramoru zaoblené hrany.

Tip: Kvalitní koupelnový nábytek, u kterého jsou dodávána standardně keramická umyvadla, vyrábí značka Dřevojas.

Údržba keramiky

U keramiky se nemusíte bát použít abrazivní přípravky v podobě tekutých či sypkých písků. Z povrchu snadno vyčistíte vodní kámen a jiné nečistoty, které si žádají větší zásah.

Do keramického umyvadla vám nesmí spadnout těžší předmět, jako je například parfém. Pokud vám do keramiky spadne těžký předmět, dojde k narušení jejího povrchu a začnou se v umyvadle objevovat tenké vlásečnicové prasklinky, které se budou postupem času více rozrůstat. V tomto případě už se nedá umyvadlo opravit a je nenávratně zničeno.

Pro jaké umyvadlo jste se rozhodli?